Říjen 2017

Zeman v Bruselu o Krymu

11. října 2017 v 8:56 | Lubomír Koutný

Novinářská žumpa se včera na ČT1 trefovala do Zemana a citovala nervozní reakce ukrajinských politiků na jeho projev a část týkající se Krymu. Na novinkách se to opakuje včetně poznámky Zemana na drzého kameramana ČT. Zde je můj krátký příspěvek k danému tématu :

Lubomír Koutný, Brno St, 11. října 2017, 08:41:22 | Souhlasím |+18 / -5

V reakci ukrajinských politiků, že by Zeman mohl Rusům prodat Prahu a Karlovy Vary, být Zemanem tak bych řekl :

To nemohu! V Praze, ani v Karlových Varech zatím nebylo žádné referendum ve kterém by se 94% občanů vyjádřilo, že požaduje připojení k Rusku !!!

Většina Čechů neví jaký budou mít důchod

4. října 2017 v 10:44 | Koutný
Na novinkách se novinář diví, že většina Čechů neví, jaký budou mít důchod. Pominu-li, že se jedná o skrytou reklamu pro pojišťovny, pak zásadní problém vůbec nenaznačil. Ta nejistota totiž pramení především z toho, že se pravidla stále mění!
Dovolil jsem si na toto téma napsat svůj vlastní názor :

Lubomír Koutný, Brno St, 4. října 2017, 09:50:39 | Souhlasím |Nesouhlasím |+10 / -2

Kdy půjdete do důchodu a kolik budete brát za 15-20 let, to vám nikdo přesně neřekne. Vlády to mění jako fusakle.
Jediná jistota je, že stát vás zase okrade a s nějakým připojištěním je to ještě horší.
Celý systém je poplatný hospodaření státu, tedy jeho vlád. Pokud může vláda (v tomto případě Topolánek) beztrestně vykrást důchodový účet a tím látat své zoufalé hospodaření, tak nemáte žádnou jistotu, že peníze, které cpete do odvodů na důchodový účet někdy uvidíte!
Jediná jistota je, že není žádná jistota. Většina vlád špatné hospodaření kamufluje inflací. Když moc lidé křičí a je prosperita, tak zvýší platy ve státní sféře o 10%, ceny vyletí o 15% a celožívotní ůspory na stáří se znehodnotí. Tak se to tu dělá již 27 let, nejhůře jsou na tom starodůchodci. Valorizace nečiní ani polovinu inflace a úspory jdou do háje.
Takže chcete-li být zabezpečení na stáří, buďte politiky, ti se o sebe umí postarat. Kolik bude mít důchod Špidla,Tělička, Jourová atd ? Topolánek,Paroubek=fotobaroni!!!