Červen 2017

Podnikatelé

19. června 2017 v 15:57 | Koutný
Přítel Štěch si nevidí do huby a odpálil sebevražednou nálož ČSSD, on to ještě nějaký čas vydrží v senátu a pak ať třeba přijde třeba potopa...

Jenže je otázkou, zda nemá i trochu pravdu. Znám pár podnikatelů a pouze o jednom mohu říci, že je to šikovný a rovný chlap, který platí poctivě daně.
Další pracoval kdysi ve fabrice, pak při odchodu do důchodu založil firmu, která prosperovala na tom, že zaměstnávala důchodce za směšný plat, který nebyl ani 1/2 z toho, co by dostali v solidním podniku. Nedodržoval dohody ani mezi kamarády, daně platil jen u obchodů, které byly dělány přes banku do zahraničí...
Podobné to bylo i s dalšími, ale ti nyní po zavedení EET končí s podnikáním, když nejde podvádět.

NASA pošle misi ke kovovému asteroidu Psyché

9. června 2017 v 12:01 | Koutný
Vyslání mise ke Psyché je jen první krok. Druhým bude přistání sondy na povrchu a odebrání vzorků. Pak mnohem náročnější, kdy velká sonda přistane na povrchu a zpomalí Psyché natolik, že se přiblíží k Marsu, tam pak s využitám jeho gravitace se nasměruje k zemi, ještě náročnější bude úprava letu tak, aby se tato stala jejím druhým měsícem. Tato poslední úprava letu se však při malé chybě může stát tou poslední nejen pro Psyché, ale i pro celé lidstvo, které by tvrdý kontak nepřežilo.

9:13 Policie rozprášila gang pytláků. Měli samopal, zaměřovače i tlumiče

9. června 2017 v 9:55 | Koutný
Článek na Novinkách sice popisuje úspěch policie, která po pytlácích pátrala nějaký ten rok a nyní se chlubí úspěchem, který dokumentuje fotografiemi na kterých jsou ve většině neškodné vzduchovky. To museli tedy být odborníci!

V okolí Brna řádí pytláci již 20 let. Mezi nimi je většina pracovníků lesů. Takže kolem Vranova v zimě často pluhem za traktorem na lesních cestách odklízí sníh až na hlínu - to aby tam pak v noci mohli pohodlně zajet svými auty a pytlačit. Domorodci tvrdí, že se nestřílí jen loveckými puškami, ale často je v noci slyšet dávky ze samopalů.
Na opačné straně Brna je to podobné. Nádherný daněk čtrnácterák, který se nechal krmit lidmi z balkonů paneláků v Jundrově byl zastřelený pytlákem, který si odnesl jen kýty zadních noh, ostatní tam nechal ležet, včetně těch nádherných trofejních parohů - bál se jimi pochlubit, aby nebyl odhalen. Samozřejmě, že pytláci neloví jen pro vlastní potřebu, ale na výdělek a na objednávku hospodských, kteří mají často na jidelníčku zvěřinu. Jeden kus oficiálně vedený, další tři na černo a bez zdravotní prohlídky.

S nynějším kurzem koruny do eura nemůžeme

5. června 2017 v 9:19 | L. Koutný
Je zajímavé, že ČT umožnila v debatě V. Moravce s ekonomy říci názory, které normální lidé říkají již 25 let, ale v médiích pro ně nebyl prostor. To se nechával slyšet V. Dlouhý o komparativních výhodách, tedy o tom, že naši lidé pracují za žebráckou mzdu a ta je ještě uměle snižována podhodnoceným kurzem koruny. Tedy že naše dosavadní vlády programově ožebračují celý národ v zájmu zahraničních investorů, kteří si odsud odvádějí rekordní zisky a neplatí zde daně. ČSSD svou politikou investičních pobídek deformovala trh, hlavně však umožnila devastaci půdy nejlepší bonity pro stavbu monstrózních skladovacích budov, nízkopodlažních rozsáhlých obchodních řetězců a dalších hovadin, za které nás potomci proklejí. Nyní když se díky Sobotkovi ČSSD propadá ve volebních preferencích, tak naráz se u nich najdou lidé s rozumnými názory a mohou i veřejně promluvit. To vše má zamaskovat zradu národa, kterou připravuje Sobotka s Chovancem, kdy po volbách, pokud budou ve vládě, tak přijmou 29 000 nelegálních muslimských vetřelců. Je otázkou, zda se lidé ve volbách opět nechají zblbnout stávajícími stranami, které za vše mohou.
Jediný jasný protiimigrační program a požadavek přímé demokracie - všeobecného regerenda má Okamura a jeho strana.