Duben 2017

Útok USA na syrské letiště

7. dubna 2017 v 17:29 | L. Koutný
Je zajímavé kolik našich ministrů se vyjadřuje k útoků amerických tomahawků na syské letiště, jež mělo být odvetou za chemický útok syrských letounů. Syrská vláda však svůj chemický útok popírá (a jako takový by odporoval veškeré logice), takže je možné, že chemické zamoření vzniklo až po zásahu skladišť zbraní povstalců, při kterém vybuchla munice schemickým obsahem.
Poctivé by bylo, aby vše vyšetřila mezinárodní nezávislá komise a teprve po zveřejnění výsledků vyšetřování následovaly sankce. Jenže to má háček, výsledky vyšetřování takových komisí jsou poplatné té straně, která ji platí- viz průzkumy veřejného mínění, vyšetřování sestřelených dopravních letounů atd.
Takže různí politici situaci využívají tak, jak se jim to hodí a média se na tom dobře živí.

Do doby jasného vyšetření, jak k chemickému zamoření vzniklo je podle mezinárodního práva nutné útok amerických tomahavků považovat za akt mezinárodní agrese.

Možná milost pro Kájinka

6. dubna 2017 v 17:54 | L. Koutný
Kájínek je zloděj a lupič. Ovšem pochybuji, že by byl vrah. Ten proces, kde byl odsouzen na základě nevěrohodného svědectví kriminálníka cikána, se hrál podle not plzeňské policie.
Co vše bylo ve hře, to se asi nedovíme, stejně jako kdo zastřelil Kenedyho.
Podobně asi byl odsouzen za dvojnásobnou vraždu Kramný. Tam je hlavním svědkem revizní posudek soudního znalce, který asi má velký provblém s ohmovým zákonem. Je naprosto vyloučené, aby dvě ženy v suché ložnici byly současně zabity proudem přivedeným káblíkem ze zásuvky. To vám potvrdí i učeň elektrikář.
Jinak máme před prezidentskými volbami a více jak polovina lidí díky médiím nevěří, že Kájínek vraždil, takže tu milost by dostat mohl a někdo získá body.
Naopak v případě Kramného média tvrdě zpracovala národ, který chce vidět potrestaného vraha, i když se ani pořádně neví na co obě ženy zemřely, natož, kdo to zavinil! Ten tedy milost nedostane, to by body sebralo.