Březen 2017

Obnovená výroba L-159

31. března 2017 v 19:15 | L. Koutný
Máme geniální manažery včetně plešatího premiéra, L-159 byl hazard, opět budeme vrážet peníze do neprodejného krámu. Víme co jiř stál tuto zemi : "L-159 začalo Aero vyrábět v roce 1997 a postupně české armádě dodalo 72 strojů za 50 miliard korun."

L-159 již v podobě jak byl před 20ti roky projektován byl velký omyl a ještě větší tunel od samého počátku. Jako bitevník má malou nosnost i dolet. Pokud by byl vyráběn se slovenským motorem, pak by jej do svého letectva zařadilo Slovensko a hlavně Američané by nemohli blokovat jeho prodej do dalších zemí. Ti napřed slibovali pomoc při prodeji třetím zemím, skutečnost byla zcela opačná!
Prodávat letoun americkému zákazníkovi za cenu nižší, než je cena komponent z USA pro něj dovážených, to je tedy obchod století, jaký jinde ve světě nenajdete !

Kam jdou naše peníze ?

31. března 2017 v 14:01 | L. Koutný

Do zahraničí odteklo na dividendách rekordních 289 miliard

Z Česka loni odplynulo do zahraničí na dividendách rekordních 289 miliard korun. Je to o 62,5 miliardy korun více než v roce 2015. Částka, kterou si zahraniční vlastníci každoročně od svých společností stahují, poslední dva roky narůstá. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnil Český statistický úřad.

Lubomír Koutný, Brno

Pá, 31. března 2017, 13:50:57 |
+9 / 0
Zdeněk Juříček, Ostrava
Naši pravnuci by se nás určitě zeptali,jak jste mohli dopustit rozkrást takový stát.Stát bez dluhů.Měli jste námořní plavbu,hutě doly a vy jste to tak nechali?To vám nikdy neodpustíme.

Nevím jak naši vnuci, ale vidím, že vnučce to vůbec nevadí, ona je korumpována současným systémem, jezdí si po světě, má stipendium a je spokojená. Je sice výborná studentka s IQ 150, ale na druhou stranu úplně blbá, volí "Pro Brno", agituje, že je v pořádku dávat nové byty Cikánům, kteří jsou plní dluhů a byty za pár let zcela "vybydlí".Pro mladé jsme my staří těmi, co jim svými důchody berou peníze....Mezigenerační nenávist je programem hned několika stran a posledních vlád.Podle toho pak vypadají naše důchody...

Bylo by dobré dodat, že na navýšení odtoku peněz do zahraničí vydatně pomáhá ČNB umělým znehodnocováním koruny.

Obří podvod na pojišťovny

31. března 2017 v 9:28 | Novinky/ Koutný

Obří podvod na pojišťovny. Za černé duše vyplácely miliónové provize


Začalo to jako banální případ. Před třemi lety přišel Roman H. z Plzně na policii oznámit, že mu přišla upomínka za neplacení pojistky, ačkoliv nikdy žádnou smlouvu neuzavřel ani nepodepsal. Jak se nyní ukázalo, pan H. byl jen střípkem v obří habaďůře na pojišťovny, které vyplatily miliónové provize za nové pojistné smlouvy uzavřené s lidmi, kteří o tom neměli ani tušení.

Ještě jsem nikdy neslyšel, že by nějaká pojišťovna u nás zkrachovala, ani ne ty, co podvodníkům vyplácely miliony. Asi to bude tím, že samy hrozně okrádají své klienty!
Jsem řidičem 59 let. Nikdy jsem nezavinil dopravní nehodu za kterou by pojišťovna za mne platila třeba jen 1 Kčs. Ale stále musím platit nehorázně vysoké povinné ručení. Havarijní pojistku jsem před 20ti roky zrušil!

Kandidáti na prezidenta ČR

30. března 2017 v 9:52 | L. Koutný
Takže zatím máme 3 kandidáty na prezidenta :
1. Tím nejvážnějším je dosavadní prezident Miloš Zeman. On tvrdí, že chce být prezidentem dolních deseti milionů občanů.
Zatím se mu to docela daří, národu se líbí jeho postoje k ilegální migraci, k inkluzi na našich školách a jiných hovadinách schvalovaným naší vládou a parlamentem. Má rozumný postoj k obchodu s Čínou a je proti sankcím uvaleným na Rusko, Správně argumentujem, že ti co hystericky řvou proti navrácení Krymu k Rusku, jaksi zapomněli kříčet při odtržení Kosova od Srbska.
Problematický je jeho postoj a získávání bodů vyjádřením ke skončení intervencí na oslabení koruny vůči EURO, když právě on Rusnoka a jeho gsaunery sám do funkcí v ČNB instaloval. Takže buď trpí špatným svědomím, nebo schizofreníí, či nejspíše sbírá body a myslí si, že lidé jsou blbci a nic si nepamatují. Pokud by to, co říká myslel vážně, pak by Singera z funkce guvernéra ČNB již dávno odvolal.
Pro moji osobu je nepřijatelný hlavně proto, že neplní sliby. Dobře si pamatuji, jak hlásal, že vstup do NATO musí být schválen všelidovým referendem. A jaká byla skutečnost? Před prvními volbami, co vyhrála ČSSD sliboval, že zatočí se všemi podvodníky a tuneláři. A jaká byla skutečnost ? Spojil se s Klausem a ČSSD si s ODS rozdělily moc. Co si kdo nakradl, to mu zůstalo, zato ODS odkleplo ČSSD Lidový dům. Pak lídři ČSSD rychle pochopili, že mohou krást stejně jako dříve jejich kolegové z ODS.

2. Horáček byl velmi úspěšný vekslák, úspěšný zakladatel sázkové kanceláře a spolupracovník STB. Je také velmi dobrý textař populárních písní. Pokud většina voličů nejsou úplní idioti, tak tento kandidát nemá šanci uspět.

3. Drahoš je kultivovaný, dobře vypadající vědec, který umí promluvit a získat posluchače. Asi získá hlasy v akademické sféře. Otázkou je jak vlastně byl úspěšný v řízení akademie. Jak zvýšil její prestiž? Jak se zlepšily výsledky práce našich vědců a jak úspěšně byly prodány? Jsou jeho dosavadní zkušenosti zárukou, že bude dobrým prezidentem ? Umí se obklopit schopnými lidmi?
Můj názor je, že to neumí. Jak jinak by mohl doporučovat, že Novou energetickou koncepci má vypracovat ing. Vladimír Dlouhý, tedy člověk který, když dělal v devadesátých létech ministra průmyslu a obchodu tak hodil Energetickou koncepci vypracovanou jeho ředitelem pro energetiku ing. Jíchou ( bývalým investičním ředitelem ČEZ - tedy člověkem, který tomu rozuměl) pod nohy a prohlásil, že nejlepší energetická koncepce je žádná koncepce. A tak přes 20 let ČR žádnou koncepci neměla a dnes je to poznat ! Naštěstí Dlouhý si uvědomil, co se po něm chce a přiznal se, že tomu vůbec nerozumí!
Jak tedy mohl Drahož navrhnout do této funkce takového člověka ?!!!

Nejvyšší soud řeší případ Kramný

17. března 2017 v 10:54 | L. Koutný
Na novinkách je informace, že Nejvyšší soud řeší případ Kramný. Jak článek, tak i reakce v příspěvcích většiny diskutujících jsou zcela poplatné mediálnímu zpracovávání veřejného mínění. Jenže ono by to chtělo důkazy, ty chybí a je zde jen chabé tvrzení revizního soudního znalce. Za podobné experty se považují i někteří diskutující.

Nevím jaké mají vzdělání pan Sedláček a paníBavrová, jací jsou elektrotechnici. Já jsem vyučený, mám PŠE a VUT FE.

To jak popisuje revizní soudní znalec současné zavraždění matky a dcery elektrickým proudem pomocí vodiče zapojeného do zásuvky, když tyto vedle sebe ležely v posteli, to je naprostý nesmysl. Pro zabití člověka je nejdůležitější jak velký proud protekl tělem (a kterými orgány). V suché posteli a při úvaze přechodového odporu mezi oběma těly je taková současná smrt naprosto vyloučená.
Něco jiného by bylo, pokud by obě ženy byly současně ve vaně, nebo alespoň pod spuštěnou sprchou a on tam vhodil zapnutý elektrospotřebič jako třeba fén na vlasy, nebo el. holící strojek.
Vím cosi o kvalitě některých soudních znalců. Když jsem pracoval v Elektromontážních závodech Brno, tak si tam dodělával večerní průmyslovku jeden dispečer. Ten co neopsal od souseda, to v písemce neměl. Největší BLB ve třídě, ale smilovali se nad ním a nechali ho odmaturovat. On pak byl soudní znalec !

Automechanik jezdil po dílně autem, poručil zákaz řízení a skončil za mřížemi

10. března 2017 v 15:03 | Koutný
Novinky předvádí pěkný příklad policejní a státní šikany

Myslím, že takto může rozhodnout jen soudce, co studoval práva s Chovancem a Bendou v Plzni.
Pravidla silničního provozu byla snad vytvořena proto, aby se dal řád pohybu na veřejných komunikacích a snížil se počet nehod na nich. Proto platí jen pro veřejné komunikace!
Také důkazy z kamer povolil soud za účelem prověření majetkové trestné činnosti, což se neprokázalo a ne za prokázání porušení zákazu řízení! Takže pokud policejní odposlechy Rátha byly nezákonné, pak totéž musí platit pro záběry z těchto kamer!!! Dobrý advokát by to hnal třeba až k ústavnímu soudu, nebo do Strasburku a musel by to vyhrát.

Policista měl nafackovat opilému sprejerovi a má dostat 5 let!

10. března 2017 v 10:37 | Koutný
Ano, takto dnes řeší soudce z Brna exemplární případ. Možná má také syna sprejera, nebo je to blb...

Lubomír Koutný, BrnoPá, 10. března 2017, 10:25:15 | Souhlasím | |+17 /

Uvědomte si kde to žijete! Na vozech MHD Brno máte výzvy k ochraně před sprejery a jejich nahlášení policii.
Na ČT byl pořad s režisérem Vorlem, autorem filmu Gympl. Pan režisér se chlubil, jak s mladíky sprejovali železniční vagony.
Jedna parta stříkala a druhá je hlídala před policajty.
Tak tedy jasný případ trestného činu v organizované skupině. Poslal jsem mail technickému náměstkovi MHD Brno, aby podal na Vorla trestní oznámení. On mi odpověděl, že toto se ho netýká.
Na ČT 2 dvakrát proběhl film Umění grafity propagující sprejerské vandalství. Nějaký pan redaktor asi má synáčka sprejera. Tak se ničemu nedivte!

Sbotka prchá z Bruselu

7. března 2017 v 15:09
Sbotka prchá z Bruselu a bude zkoušet zachraňovat svou pozici v ČSSD na sjezdu v Brně

Sobotka cítí, že to má i ve vlastní straně nahnuté, ale po volbách to již bude jedno, ČSSD propadne a on premiérem nebude.
To, že v Bruselu bude zastupovat i zájmy ČR Fico může být pro nás jen dobré, protože pokud by došlo na lámání chleba, tak náš Plešoun by se podělal a přikývnul na to, co předhodí Merkelová Junger a podobní hrobaři Evropy.

Nicméně je znovu jasně předvedené, co za lumena máme premiérem. Nejvyšší post, který ještě zvládal bylo počítání psů v Brně. Jinak je to žvanící NULA.

Intervence ČNB

7. března 2017 v 12:42 | Koutný
ČNB již za 1/4 r. 2017 vytiskla o 400% více bankovek Čk než za celý rok 2016. Rusnok, Singer a jejich kumpáni se snaží o totální devalvaci koruny a nahrávají zahraničním majitelům našich fabrik k maximálním ziskům.

Manažeři ČNB jsou zločinci ! A nezadrží je ani prezident Zeman, naopak ten toho grázla Rusnoka tam dosadil. To je výsledek jeho lezení EU do zadku. ČNB se snaží zcela znehodnotit korunu a okrást o celoživotní úspory všechny střadatele.
Budou volby, snad nebudou naši lidé zase jako ovce volit stávající partaje jako ODS, TOP 09, ČSSD , ANO a Lidovce . Jediný kdo prosazuje to, co chtějí lidé je Okamura a toho se staré partaje bojí jako čert kříže. Konec jejich pletich by bylo všeobecné referendum - zkrátka aby si zde lidé vládli sami, stejně jako ve Švýcarsku bez EU a NATO