Květen 2016

Dovolená v Egyptě - Marsa hotel Pensee

15. května 2016 v 18:58 | Lubomír Koutný

Některé CK dělají nekorektní hodnocení počtu hvězdiček. Tento hotel si nezaslouží ani xxx. V koupelně smrad, rezatá teplá voda, komáři atd. Pokoj s manželskou postelí jsme žádali, ale nedostali i když obsazenost hotelu byla jen asi 15%. Společná pláž s hotelem Utopia, ale ten má tu lepší část, pokud šnorchlujete a máte odvahu plavat až ke skále útesu a průlivem pak mezi korály, tak je to tam nádhera, letos to šlo jen 2dny, na moři velké vlny a malá viditelnost. Kuchaři dělají hnusné blafy, poslední večer páchnoucí zbytky jater a hrozné střevní potíže několika turistů. Ve čtvrtek v restauraci na pláži byly grilované šulky ze zbytků z minuleho dne, vedle však také bifteky, které kuchaři odmítali turistů dát, jejich vedoucí číšník tvrdil, že bifteky jsou jen za dolary - musíte si připlatit, na otázku HOW MUCH neodpověděl, ale pak přišli nějací papaláši v oblecích a s vázankami a ti ty bifteky dostali. Došel jsem k jejich stolu a velmi slušně se zeptal, zda v tomto hotelu je dvojí úroveň stravy ALL IN t.j. blafy pro turisty a bifteky pro vybrané. Jeden ze šéfů se zvedl a šel se mnou za šéfčíšníkem, kterého hezky anglicky seřval. Za pět minut pak byly bifteky i u našeho stolu.
Letecká společnost TRAVEL má hezký Boening 737 800, ale úroveň občerstvení za letu je rok od roku horší, malá mistička v ní miniaturní páreček, troška brambor a mrkve...žádné víno, káva, nebo pivo, to jen za peníze, kolu prý již nemají, džus došel... Ceny ropy za posledních 25 let jsou nyní nejnižší, ale Travel si dále účtuje palivový příplatek - vyděrači!
Naše CK se nedovedou domluvit a uspokojit zákazníky. Mají bookované počty míst v letadne na zájez do toho, kterého hotelu. Takže do hotelu UTOPIA je počet letenek u CK již vyčerpaný, ale pro sousední Pensee ještě v témže letadle volné letenky má a neumí zákazníkovi vyhovět. Zkrátka Kocourkov!