Únor 2016

Nizozemští investigativci

25. února 2016 v 9:32 | Koutný
Nizozemští investigativci prý odhalili, že k přesunu raket BUK na území Ukrajiny dal příkaz Putin. Putin možná může i za potopení Titaniku!

...investigativci, to je důvěryhodné povolání, které také dělal bývalý ministr John. Dobře si pamatuji jak, tehdy ještě jako novinář investigativec honil duchy v podzemí Jihlavy a tvářil se, že těm blbostem, co tam hlásal, také věří. Podobně si pak počínal i jako ministr...

Na začátku vyšetřování dospěli němečtí komisaři k závěru, že na kabinu letounu bylo z obou stran stříleno z leteckého kanonu 30 mm. Na ČT pak bez bližšího komentáře byly záběry z potahových plechů kabiny a na jednom z nich bylo 5 kruhových otvorů odpovídajících projektilu 30 mm.
Je tedy jednoznačně prokázáno, že po letounu stříleli ze stíhačky kanonem (ten ve výzbroji Ukrajiny mají Su-27, Mig-29. Ale i Su-25 i když zde se jedná o výšku blízkou dostupu letounu a rychlost také blízkou maximální, ovšem v té době byly na Ukrajině i upgradované letouny Su-25 s v Izraeli vylepšenými výkony z jisté zpřátelené země...

Raketa BUK by dopravní letoun zasáhla zespodu do centroplánu a ne do kabiny.
Naopak izraelská raketa vzduch/vzduch by šla na kabinu, je navedená na radarový paprsek.
Tak tolik fakta.

Platba za jistič

22. února 2016 v 19:09 | Koutný
ERÚ připravuje zákon o nových tarifech plateb za elektřinu, které prodraží pro většinu spotřebitelů o cca 1500 Kč.
Spotřeba el. energie díky šetření klesá, ale ČEZ chce více vydělávat a tak doplácíme za podvody fotovoltaických baronů a zbytečné nároky na přenosovou soustavu, která se bude zesilovat pro distribuci z Rakouska do Německa za naše peníze. Platba za jistič mi připomíná zvrácenou logiku, že v obchodě mám platit za rohlíky cenu podle toho, jakým autem pekař ty rohlíky dováží.

Mohou se naši lidé ČEZu bránit ?

Ten kdo má rodinný domek a namontuje si větší fotovoltaiku na střechu, může si pořídit akumulátory a odpojit od sítě, pak se může na ČEZ i jeho platbu za jistič vykašlat.

Horší to mají to co bydlí v panelácích. Ale i zde je řešení:
malá kogenrační jednotka, třeba motor z Volhy předělaný na plyn, bude dodávat elektrický výkon 40 KW a dalších 60 KWt v teplé vodě.To se dá namontovat do místnosti ve sklepě, kde je výměník. Takovou jednotku vyrobila KSB a funguje ve VUCHZ Brno. Něco podobného seriově vyrábí ve Velkém Meziříčí.

Menší vesnice se může vykašlat na ČEZ, pořídit si kogenerační jednotku s motorem M 601 upraveným na zemní plyn a se spalinovým kotlem bude mít elektrický výkon 500 KW a přes 1000 KWt v teplé vodě, nebo v páře.