Prosinec 2015

Soudní znalci

6. prosince 2015 v 9:12 | Lubomír Koutný

Vrah knihovnice z Horní Břízy se vyhne trestu, podle znalců zabíjel v nepříčetnosti

Na tuhle klíčovou zprávu od soudních znalců čekali vyšetřovatelé případu květnové vraždy knihovnice v Horní Bříze na Plzeňsku několik měsíců. Teď od nich podle informací Práva dostali černé na bílém, že 28letou Hanku B. zabil psychicky nemocný muž, který byl při činu nepříčetný, a nemohl tak své chování ovládat.
Tolik úvod článku na Novinkách. Mé zkušenosti se soudními znalci a soudy jsem shrnul szručně v připomínce

Lubomír Koutný, Brno

Neděle, 6. prosince 2015, 09:05:36 |
Když jsem pracoval v EZ Brno, tak tam dělal dispečera provozu 2 jistý muž, který si dokončoval vzdělání na večerní průmyslovce. Jeho kolegové tvrdili, že co neopsal, to neměl, byl to nejubožejší student z celé třídy. Je otázkou, jak tento LUMEN odmaturoval. Ale nejen to, on hned po maturitě se stal soudním znalcem z elektrotechniky !!!


Můj známý stavař má rodinný dům. Při vichřici přišel o střechu, pojišťovna nechtěla platit a při soudu se opírala o posudek soudního znalce statika. Ten můj známý pak u soudu dokázal, že onen znalec má ve svém posudku spoustu početních chyb a má potíže z násobilkou, takže celý posudek je nesmysl. Soudce ho však uzemnil výrokem, že znalec může počítat jinak !!!

Zdá se, že mezi znalci z medicíny a našimi soudci jsou podobní odborníci...