Únor 2015

Armáda zaplatí za výcvik pilotů 1,2 miliardy

2. února 2015 v 10:02 | Koutný

Armáda zaplatí za výcvik pilotů 1,2 miliardy

Nejen do nové letecké techniky, do servisu staré, ale i do výcviku pilotů chce česká armáda investovat miliardy korun. Vláda by měla projednat návrh ministerstva obrany na přímou zakázku na výcvik pilotů za 1,2 miliardy korun. Zakázka by měla být přímo zadána státnímu podniku LOM.

Hlavně to rozhodnutí nechte na politicích, ti tomu rozumí !
Pamatuji, jak velký kamarád Veškrny, Žantovský agitoval pro nákup americké stíhačky F-18, ta byla nejdražší a byly by z toho největší provize pro politiky! Nejsme tak bohatí, abychom kupovali laciné věci - říkal ten přicmrndávač.
Ano F-18 má 350 kg protikorozních nátěrů proti mořské vodě, přistávací a startovací háky pro službu na letadlových lodích, žebřík pro pilota za 80 000 dolará (dražší, než kdyby byl z ryzíhi zlata), tedy samé věci, co my potřebujeme...
Takže ještě to chtělo koupit tu letadlovou loď, postavit ji na Mušovský rybník a plašit s těmi krámy kormorány !!!!
Jinak by to bylo na PRD.
Jsou to naprosto zbůhdarma vyhozené peníze. Všechny tyto "INVESTICE" budou sloužit pouze k tomu, že naši žoldáci dělají špinavou práci na misích v Kosovu, Iráku, Afganistánu a všude, kde je USA potřebují pro prosazování svých zájmů.
Kolik set miliard bylo na naši armádu vynaloženo jen za posledních 25 let ? A na co, kdo nás ohrožuje, když kolem máme samé státy NATO ?
Pokud by k nějaké válce došlo, která by se týkala našeho území, tak to dopadne stejně, jako všechny války za posledních 400 let. To naše armáda nikdy žádnou válku nevyhrála ať již byla součástí kteréhokoliv státu, nebo bloku!!!