Leden 2015

Jak pracuje policie a pojišťovny

28. ledna 2015 v 11:16 | Koutný
Novinky uvádí, že končí řadu let trvající neoprávněná buzerace řidičů za údajně nezaplacené PR, kdy byly posílány složenky a vyžadováno PR i penále u řidičů, kteří mají vše v pořádku. Kancelář pojistitelů s tímto prý končí, ale zvedne se PR o několik stovek, aby si přišli na své.
Všechny tyto instituce jsou určeny na tahání peněz z občanů.
K těmto podvodníkům se řadí i česká policie. Díky Humlově zákonu v rozporu s ústavou neplatí, že můžeš odmítnout svědčit proti osobě blízké.
Jinými slovy, když půjčíš auto synovi a ten pojede v obci 70, naměří mu to radar a vyfotí ho, tak pokud neuvedeš kdo řídil, tak pokutu platíš ty, protože podle toho zákona musíš zajistít to , že tvůj vůz bude používán v souladu se zákonem a dopravními předpisy (zákon neříká jak).
Ovšem pokud tvé zaparkované auto na parkovišti rozmlátí zfetovaný řidič a ujede, tak ti policie nepomůže i když znáš typ a barvu auta a SPZ až na jedno číslo. Pokud si ho ty sám najdeš a on tvrdí, že auto půjčil kamarádovi, jehož jméno neoznámí policii, tak tato v rozporu se zákonem celý případ odloží - nadržuje viníkovi i když tento mezitím zavinil další bouračku. Na odškodnění od pojišťovny i přes urgence čekáš půl roku.

Lyžařské novoměstsko

26. ledna 2015 v 9:05 | Koutný

Vážení,
s vašimi informacemi o výšce přírodního sněhu a možnosti lyžování na běžkách je to den ode dne horší. Tak si říkám, zda se jedná o aktualizaci portálu, nebo o záměrné klamání veřejnosti ? Informace o výšce sněhu jsou týden staré, mezitím byla obleva, starý sníh roztál a nový poprašek je pro běžkaře nedostatečný. Jenže vy tam stále máte, že u Fryšavy a Vlachovic se dá lyžovat!
Jediná opravdu vaše aktuální informace bývala webová kamera ze Tří Studní, ale ta je již několik dnů buď zcela slepá, nebo neprůhledná. Skoro mám dojem, že záměrně!
Takže prosím napište na svůj portál, že nejste schopni zde podávat skutečně aktuální pravdivé informace a zájemci o skutečný stav nechť si zavolají na telefon penzionu U Martina, na Studnice, nebo do některého z hotelů na Třech Studních.
Také by neškodilo uvést, zda veřejnost může po konci MČR a nějakou hodinu na tratě Zlaté lyže. Nevěřím, že dnes v pondělí tam již budou trénovat závodníci pro světový pohár, ti se dnes budou teprve přesouvat do Nového Města !
S pozdravem L. Koutný

V Řecku vyhrála levice

26. ledna 2015 v 8:44 | Koutný
To jsem moc zvědavý, zda banky odpustí Řecku polovinu z dluhů, nebo se již zajistily a vyženou ho z EURO zony. Ovšem pak by bylo asi jediné řešení - Islandská cesta, po té pošilhává i Španělsko a to by byla rána pro EU, kterou by společně s odchodem Británie z EU nemusela tato vůbec přežít !

Vláda musí zastavit islám. Jinak to zkusím já, říká aktivista Konvička

22. ledna 2015 v 10:13 | Koutný
Obávám se, že pokud budou naši vládní představitelé dále opakovat své bláboly o multikulturismu,toleranci a společné politice EU, pak pan Konvička a jeho přátelé mají šanci velmi úspěšně vstoupit do politiky. To, co zde on píše je přitažlivé a ladí s náladou většiny občanů ČR.
Jiná věc je diskuse na facebloku a argumenty paní Maruškinové, která je na opačné straně barikády a živí se turustikou do arabských států, tudíž logicky musí hájit i náboženství zemí se kterými spolupracuje.
Myslím, že její argumenty typu: Konvička neumí arabsky, jsou v tomto případě mimo mísu!

Překročení rychlosti

11. ledna 2015 v 19:13 | Koutný
200_90.txt § 22 Přestupky proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu (1) Přestupku se dopustí ten, kdo a) jako řidič motorového vozidla překročí nejvyšší dovolenou rychlost stanovenou zvláštním zákonem2a) nebo dopravní značkou o více než 30 km/h v obci nebo o 50 km/h mimo obec.

Po konzultaci s právníkem, tento po delším hledání zjistil, že tento právní paskvil platil celých 21 let a konečně až 1.8.2011 byl zrušen. Inu zde také vidíme, jak pracují naši poslanci ve sněmovně. Takže já budu muset platit. Myslím, že další diskuze na toto téma, která je několik let na internetu, je již zbytečná!

Teroristé ve Francii

10. ledna 2015 v 11:23 | Koutný
Již několik dnů jsou zprávy plné informací o teroristickém útoku na satirický časopis ve Francii.
Ano, novináři drží při sobě a mají najednou strach. Proč však dosud mlčeli a podporovali tu naprostou blbinu Multikulturismus v Evropě ? Asi proto, že často papouškují po politicích.

Za vše můžou politici ! V ČSR po válce vyzvali Slováky, co byli v Maďarsku, aby se vrátili na Slovensko, že dostanou byty a domky po odsunutých Maďarech. Přijel vlak plný cikánů a když se primátor Bratislavy ptal jejich barona, zda všichni ti lidé jsou Slováci, tak ten odpověděl IGEM !
Za války Francie a Anglie lákala muslimy Afričany a Asiaty, aby bojovali v jejich armádách proti Německu, ti pak zůstali v Evropě.
Dnes europoslanci chtějí řešit naši nízkou porodnost tím, že budeme přijímat muslimy z Afriky. Tito géniové umí akorát brát nehorázné platy, přilepšení včetně viagry a své důchody. Jinak vymýšlí blbiny a pracují na likvidaci bílého muže v Evropě. Ne teroristé, ale europoslanci zničí Evropu !

Dnes v neděli měl pan Moravec za hosta chemika a "nejlepšího světového ekonoma" (tak byl vyznamenán MMF) M. Kalouska.
Tento expert na celý vesmír prohlásil, že je třeba pokračovat v přistěhovatelské politice EU a nic na ní měnit. Velmi mi to připomíná starý vtip : "Jede naše vlada autobusem, tomu se porouchal motor, Štrougal se ptá Husáka, co budeme dělat ? Gustáv říká ? tvařte se jako, že jedeme dál !"

Na rozdíl od tohoto univerzálního experta na prodbání čehokoliv, si já myslím, že je nejvyšší čas jednat tak, jak jedná ministerská předsedkyně Austrálie. Ta říká, že přitěhovalci si musí uvědomit, že jsou hosty v zemi, která je postavena na křesťanské víře, na hodnotách demokratické společnosti a s jednotným jazykem. Pokud tam chtěji žít, musí tyto hodnoty akceptovat. Pokud toho nejsou schopni, tak musí zemi opustit. Tedy žádný multikulturismus, ale buď se integruješ, nebo vypadni, zde pro tebe není místo !
Ale politici EU zatím pilně pracuji na zničení Evropy a při jejich politice se tak může stát i bez terorismu. Ten současný nápor utečenců z Afriky, kteří se hrnou do jižní Evropy je důsledkem tzv. Arabského jara, které vyprovokovaly USA. Skoro to vypadá, že Amerika tak udělala plánovitě - zamezí prosperitě v Evropě a zbaví se tak konkurence. Když se k tomu přidá smlouva o otevřeném trhu mezi EU a USA, pak je na evropský kolaps zaděláno.