Březen 2014

Sotva dostal od církví košem, už Sobotka chystá další komisi

26. března 2014 v 10:34 | Koutný
Chceš li něco zabít, udělej na to komisi !

Vrcholem Sobotkovy politické angažovanosti bylo sčítání psů v Brně. Ostatní úkoly již nezvládá !!

Pokud by chtěl opravdu řešit ten paskvil s cirkevními restitucemi, pak by musel jít do koalice s Okamurou a ne s Lidovci !!!

Jenže on se bojí referenda jako čert kříže !!!!

Lidi by mohli říci, že již mají plné zuby vlády stranických sekretariátů, řízených kmotry a lezoucích do zádele strýčkovi Samovi !!!!!!

Sport - peníze až na prvním místě

14. března 2014 v 8:52 | Koutný
Máme za sebou úspěšnou Olympiádu v Soči. Velký úspěch tam slavili naši biathonisté. Kdo se o tento sport více zajímá, ten ví, že zásluhu na tom má mimo samotné závodníky, také tým odborníků zajišťující potřebný servis na vysoké úrovni. Ano, naši měli vždy perfektně připravené lyže, což zajišťoval servisman - expert z Německa. Méně se již mluvilo o tom, kdo zajistil potřebné finance od sponzorů, sehnal nové sponzory a vše na vysoké úrovni manažersky zajišťoval. Nebyl to nikdo jiný, než bývalý manažer velmi úspěšných basketbalistek ze Žabovřesk Hamza. Ten přešel k novému sportu a zavedl metody na vysoké profesionální úrovni. Výsledky se pak velmi brzy projevily.

Opačný příklad - Mistrovství světa v letech na lyžích v Harachově. Včera kvalifikace za ideálních povětrnostních podmínek. Dnes pouze dvě soutěžní kola začnou až od 16 30 asi opět za ideálních podmínek. Další dvě kola mají být v sobotu a závod družstev v neděli.
Přitom již více jak týden je na windguru jasná předpověď, že nádherné počasí vydrží jen do pátku. V sobotu a v neděli bude přes naše území přecházet studená fronta provázená ochlazením srážkami a především silným větrem cca 20m/s, ve kterém je naprosto nemyslitelné, aby se taková soutěž mohla konat.
Pořadatel, pokud by se mu jednalo o sport a regulerní podmínky a pokud není úplný idiot, tak by změnil časový rozvrh programu a celou soutěž uspořádal již v pátek od 8h, takže by se vše stihlo, neriskovaloly těžké úrazy závodníků a soutěž by se celá odlétala.
Jenže pořadatel je asi vázaný s TV a bude se snažit dodržet původní termíny programu i za cenu, že to vše v sobotu a v neděli zkrachuje. On se vymluví na vyšší moc - na počasí, nechtějte po něm, aby přemýšlel a provedl potřebné změný časového programu. Že to skončí fiaskem, to mu asi nevadí !!!

U Vietnamu se zřítil Boening 777

8. března 2014 v 8:30 | Koutný
Takový je článek na Novinkách a jistý čtenář upozorňuje je jiný typ fimy Boening : Dreamliner, ten však má problémy od samého počátku. Celé letectví je vlastně zápasem s váhou. Má li být letoun ekonomický v provozu, tak musí být co možná nejlehčí. Velké úspory prázdné váhy lze dnes docílit především novými materiály a technologiemi (ty byly dost použity právě u Dreamlineru), ty však nemají za sebou desítky let staré zkušenosti z provozu. Teprve série katastrof prvních proudových dopravních letounů D.H. Comet a detailní průzkum trosek objevil problematiku únavy materiálu a také ony postupně se šířící trhlinky. Ano, až po 40 letech používání hliníkových slitin se přišlo na příčinu katastrof.
Nově používané kompozity ještě nemají za sebou takovou zkušenost a můžeme se dočkat různých překvapení (něco již víme o degradaci materiálu atd).

Vědci se mýlili, zabijákem srdce jsou cukry, ne tuky

7. března 2014 v 10:22 | Koutný
Tyhle ty vědecké výplky jen oblbují lidi. Mnohdy jsou dělány na objednávku. Pamatuji jak nám také za totáče jeden čas zakazovali brambory (tehdy se ji nějak méně urodilo), pak zase zakazovali knedlíky a brambory že jsou zdravé. Také vědecký výzkum a doporučování špenátu, to byl velký podvod s obsahem Fe, v kopřivách je ho mnohem více a není riziko ledvinových kamenů...
Pro Eskymáka a seveřany je nezdravé konzumovat cukry, naopak tučná jídla jim nevadí.
Naopak černoch v Africe jaksi moc tučná jídla nemusí,rybí tuk mu bude odporný, má rád banány a ovoce, kde je cukru spousta.
U nás ve střední Evropě bychom měli jíst to, co se zde pěstuje po tisiletí a naše jabka (bez chemie) jsou pro nás zdravější než banány, kiwi a pomerenče.
Celá globalizace a převážení potravin po světě je totální pitomost ! Lidé by měli používat svůj rozum, jist to, co jejich prarodiče, vykašlat se na reklamy a doporučení vědců. Jakákoliv inovace v potravinách je jen podvod a šizení zákazníka !

Oslabení rublu potápí Rusko ?

3. března 2014 v 10:45 | Koutný
Ano, po zásahu Ruska k ochraně ruských lidí na Krymu reagují finanční kruhy (ovládané západem) oslabením kurzu rublu a údajně potápí Rusko.

Jenže něco podobného udělala ČNB svévolným snížením kurzu koruny, také potápí občany tohoto státu a to bez toho, že by to bylo nutné z nějakých vážných důvodů (tedy neuvažujeme-li velké zisky u spřízněných spekulantů)!!!

Řešení pro Ukrajinu ?

2. března 2014 v 11:17 | Koutný
Myslím, že optimálním řešením by bylo referendum, zda občané Krymu chtějí opětné navrácení jejich území do Ruska. Asi 90% by řeklo ano, bylo by to demokratické a bez války.
Něco podobného by mohlo proběhnout i ve východní, rusky mluvící části Ukrajiny.

Ukrajina

2. března 2014 v 11:03 | Tokoš


Jan Tokoš , Orihuela Costa
Neděle, 2.března 2014, 10:28:23 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +64
Ukrajinský puč organizovaný z Wall street.
Ukrajina po nálezu břidlicového plynu uzavřela smlouvu na těžbu se společnostmi Shell (Rothschildové) - juzivská oblast a Chevron (Rockefellerové) - lvovská a ivanofrankivská oblast.
Podmínky pro těžbu zadané Ukrajinskou vládou prezidenta Janukovyče byly dány na základě levného plynu pro občany Ukrajiny.
Oba klany však již měly připravený scénář, jak tyto podmínky obejít a zvýšit tím podstatně zisk z těžby.

Hlavní plán:
Vstup Ukrajiny do EU - podmínky nejsou pro Ukrajince dobré - Ukrajinci budou mít stále pouze vízový vstup do všech zemí EU, jejich zboží nesplňuje normy EU, a proto jej nemůžou do EU vyvážet - opačně se Ukrajina bez omezení otevírá dumpingovým cenám výrobců z EU (hrozí krach Ukrajinských výrobců a zemědělců), dále ta nejdůležitější podmínka - ceny energii(břidlicový plyn) budou deregulovány na tržní ceny - v případě tohoto bodu by zisky Shell a Chevron výrazně stouply.

Záložní plán:
Destabilizovat Ukrajinu a přivést ji na pokraj bankrotu, který bude řešen půjčkou MMF a podmínkou - deregulace cen energii(břidlicový plyn) .

Právě probíhá záložní plán:

Ukrajinská měna devalvovala o 20%.
Z ukrajinských bank mizí vklady, lidé od úterka vybrali 54 miliard Více na: http://zpravy.e15.cz/zahranicni/ekonomika/z-ukrajinskych-bank-mizi-vklady-lide-od-uterka-vybrali-54-miliard-1065115#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Ratingová agentura Standard & Poor´s snížila dnes rating Ukrajiny na C. Jedná se již o druhé snížení v posledních třech týdnech.
http://www.investujeme.cz/ukrajina-si-vyslouzila-rating-podradne-kategorie-c/

Je konec levného plynu pro občany Ukrajiny - stoupat budou pouze zisky těžařů.
-----------------------------------------------------------------------------------------
To je přesný scénář.

Myslím, že autor vystihl podstatu všech událostí Luboš