Prosinec 2013

Vydírání řidičů pojišťovnami

27. prosince 2013 v 9:27 | Koutný

Neoprávněné vyhrožování řidičům exekucemi jen tak neskončí

Neoprávněné vyhrožování exekucemi motoristům, kteří na povinném ručení nic nedluží, jen tak neskončí. Ministerstvo dopravy, provozující Centrální registr vozidel, a Česká kancelář pojistitelů (ČKP) se sice vzájemně viní z chyb v databázích, ale žádné společné kroky k nápravě se nerýsují. Máslo na hlavě přitom mají obě strany - stát i pojišťovny.


Toto vydírání ze strany pojišťovny není nic nového.
Před osmi roky jsem od ČP dostal výzvu, abych neprodleně zaplatil povinné ručení za r. 2001. Já je samozřejmě měl zaplacené tak, jako za všechny roky. Odepsal jsem, nechť si udělají ve své databázi pořádek. Za měsíc přišel dopis s vyhrůžkou, že pokud do měsíce nezaplatím, tak vše bude předáno soudu. Vzal jsem tedy utržek od složenky zašel na ČP s oním výhružným dopisem, u přepážky ukázal obojí. Pracovnice řekla, že je to v pořádku, že se omlouvají a ten útržek poukázky si chtěla ponechat. Odmítl jsem jí ho nechat, protože to byl můj jediný důkaz o tom, že mám řádně zaplaceno.
Po měsíci jsem dostal doporučený dopis - poslední výzvu k zaplacení PR a penále před předáním případu soudu. Znovu jsem tedy zašel na pojišťovnu, čekal ve frontě a tam mne potkala bývalá kolegyně z ABB, v té době nová pracovnice ČP. Řekl jsem jí o mém případu a ona to komentovala takto :
to je velký Bordel České pojišťovny způsobený tím, že při přesunu dat z Brna do Prahy se jich část ztratila a pojiš'tovna nyní buzeruje klienty od nihž ta data ztratila, aby tito znovu zaplatili. Vykašlete se na jednání u přepážky, tam také mají bordel. Vyžádejte si jednání přímo spředsedkyní pobočky. To jsem také udělal a paní předsedkyni hned na počátku jednání požádal, aby z jednání byl pořízen zápis. Paní přesedkyně pak v krátké řeči naznačila, že existují lidé, kteří nemají zaplacené PR a pojišťovna to zpětně, často i opakovaně marně vymáhá a má tedy právo účtovat i penále.
Já jsem jí řekl, že vše mám řádně zaplaceno a mám právo vymáhat náhradu za ztrátu času a společenskou újmu, což vyčísluji na 2000 Kč.
Bylo mi řečeno, nechť tedy sepíšu místopřísežné prohlášení, že jsem PR řádně zaplatil a ČP to zohlední a upustí od soudního stíhání.
Pak jsem vytáhl onen útržek z poštovní poukázky a řekl, že snad nic sepisovat nemusím a pokud by neměli bordel i na přepážce, tak nyní nemáme o čem jednat, že trvám na svém odškodnění. Zaplatili mi pak 1000 Kč.

Církevní restituce v praxi

21. prosince 2013 v 9:54 | Koutný

Řád sester boromejek přišel sporně k půdě a okamžitě ji prodal

Zatímco zástupci politických stran a církví se dohadují, jak zlepšit dohled nad vydáváním majetku církvím, jsou převáděny pozemky bez státního dohledu. Příkladem státem nekontrolovaného převodu je případ boromejek. Ty získaly zpět lukrativní skoro hektarový pozemek v pražských Řepích od likvidátora státního statku Praha a ten obratem prodaly.

Za posledních 20 let počet věřících klesl na polovinu. V téže době se počet katolických knězů zvýšil čtyřnásobně !
To víte, že si žijí blahobytně a něco to stojí, někdo to musí zaplatit, takže se vymyslel fantastický tunel. To je asi to poslední, co se zde dalo ukrást. Nabalí se však především Vatikán, protože veškerý majetek cirkve podle církevního práva patří jemu. Takže vydávání polností a lesů církvi je narušení územní celistvosti - což je dosud nejen našimi zákony kvalifikováno jako vlastizrada !

MŽP si dělá propagaci

19. prosince 2013 v 9:48 | Koutný

Kalhotky s bobrem a slipy s ptákem. Ministerstvo utratí 600 tisíc za propagaci

Ministerstvo životního prostředí si nechá vyrobit tisíc kusů spodního prádla s bobrem na dámské a ptákem kormoránem na pánské variantě. Je to součástí zakázky na výrobu propagačních předmětů pro kampaň Česká příroda, uvedly čtvrteční Lidové noviny. Ekologové to kritizují a upozorňují na to, že peníze se mohly využít smysluplněji.


Ministerstvo pro životní prostředí je prolezlé debily. Ověřil jsem si to komunikací s několika jejich úředníky. Nakonec, co můžete chtít po podřízených, když samotní ministři byli polointeligenti, cestovatelé po všech možných politických stranách a korupčníci. Nejkrásnější propagaci jim však dělala Katka Biomasa !

Lyžařské Novoměstsko

19. prosince 2013 v 9:37 | Koutný
Lyžařské Novoměstsko - tak se jmenuje portél s informacemi a webovými kamerami. Zatím, co kamery ukazují aktuální stav, tak informace o výšce přírodního sněhu a stavu tratí jsou obvykle staré a pravdě odporující. Rovněž uváděná mailoví adresa pro kontakt se správcem tohoto portálu nefunguje. Skoro to vypadá, že v Novém Městě mají zájem jen vyrejžovat peníze na velkých akcích jako je Zlatá lyže, nebo MS, případně nějaké GP a na svahu pro sjezdovky. Běžkaři turisté je nezajímají, i když právě na úpravu tratí pro běžkaře dostali peníze od EU. Proto jsem jim napsal tento mail :

Vážení,
dlouhodobě nemohu být spokojený tím, že neaktualizujete informace o výšce přírodního sněhu. To, že zasněžujete areál a nikdo tam nesmí, to akceptuji, ale také chci vědět, zda se vyplatí jet na Vlachovice. Váš údaj o 3 cm na Fryšavě je směšný, webová kamera ze Tří Studní ukazuje více jak dvojnásobek ! Prosím, abyste svou práci dělali pořádně !!! Do nového roku vám přeji, abyste zvládli kvalitní informace !
S pozdravem L. Koutný

Nestrašte děti čertem - varuje logopedka

6. prosince 2013 v 15:35 | Koutný
Bylo mi téměř pět let, když prarodiče do našeho domu pustili Mikuláše s hrozným čertem, ten mne tak vystrašil, že jsem vyděšený skočil ke skříni, kde měl dědeček nože na zabíjačku, popadl ten největší a napřáhl jej na toho čerta.
A bylo po strašení, čert i s Mikulášem velmi rychle vypadli a další roky se již neukázali. Rodina to akceptovala...

Energii pro zemi Japonci prý zajistí

1. prosince 2013 v 21:46 | Koutný
Navrhují zbudovat obrovskou fotogalvanickou elektrárnu na Měsíci a egergii přenášet po laserovém paprsku mikrovlnami ...


Peníze i v tomto případě jsou až na prvním místě !

Možnosti získat energii na zemi jsou velké :
1.Kapalný metan na dně oceánů a metan zmrlý v permafrostu Sibiře představují fantastické zásoby zemního plynu, převyšující věškeré zásoby ropy a dosud těžený zemní plyn.
2. Vysokoteplotní jaderný, plynem chlazený reaktor HTGR je 100x bezpečnější než současně nejvíce používané typy VVER, PWR a BWR.
3. Na rozdíl od tvrzení ing. Drábové dobře vím, že za fuhušimskou havýrii může kombina tří vážných chyb : chybný projekt (bazény vyhořelého paliva bez ocrany nad reaktorem), zásadní chyba obsluhy (odstavení turbogenerátoru místo toho, aby ze zbytkového tepla reaktoru vyráběl proud pro vlastní spotřebu JE), chyby při likvidaci následků (nebyly využity dieselgenerátory lodí zakotvených nedaleko havárie).
4. Věškeré problémy s energií by odpadly při odtajnění trezorových patentů Nikoly Tesly na využití volné energie.
Ale to by zkrachovaly všechny petrochemické koncerny, elektrárny, přenosové soustavy i banky na ně napojené.

Pokud jde o mikrovlný přenos z vesmíru takových výkonů, tak lze počítat s velkým mikrovlným zamořením celé planety a nedozírnými zdravotními riziky. Bylo by to vyhánění čerta ďáblem.

Kometa zanikla

1. prosince 2013 v 19:57 | Koutný
Myslím, že je to jako vždycky za posledních 60 let.
Astronomové napřed udělají humbuk : "Kometa bude jasnější jak měsíc", to aby ukázali, že něco dělají a ví. Ví prd, protože nakonec se žádná podívaná nekoná.

Takže alespoň vymyslí nějakou novou teorii vzniku toho "našeho vesmíru", když jim to nebude pasovat, tak přiznají, že před velkým třeskem byly ještě i jiné vesmíry...