Listopad 2013

Předpověď počasí na prosinec

30. listopadu 2013 v 17:15 | Koutný
Ten prosincovž výhled Českého hydrometeorologického ústavu je na prd, stejně jako celý drahý ústav i s radary, meteodružicemi a PC.

Jako amatér to asi dokážu lépe : počátek prosince z počátku bude normálním pokračováním konce listopadu. Pak se trochu ochladí, bude mrznout. Na horách bude padat sníh, který se může pár dnů udržet i ve středních polohách, ale o Vánocích, jako každý rok se oteplí. Pořádnou sněhovou nadílku můžeme očekávat až v lednu.

Padělky

28. listopadu 2013 v 16:48 | Koutný
Česká obchodní inspekce objevhje padělky značkových výrobků nejen ve Vietnamských tržnicích, ale i v kamenných obchodech....

Před pěti roky jsem si v kameném obchodě koupil německé sandály. Bylo to v akci slevněné z 1800 na 900 Kč, doma jsem zjistil, že je to vyrobeno v Číně. Dnes již většina značkového oblečení a bot se vyrábí v Číně. Ty sandály se daly nosit jednu sezónu a pak se rozpadly. Sandály koupené u Ťamanů za 220 Kč vydrží dvě sezóny, vím to a pak je ještě nevyhazuji i když mají silně prošlápnutou mříž podešve, vršek je ošuntělý, jsou na chodbě a nazouvám je jen, když jdu se smetím, nebo na letiště...
Již nikdy bych nekupoval sandály značkové za horentní ceny.
Pro mne je důležitý poměr ceny a užitné hodnoty, to ostatní jsou jen kecy různých zájmových skupin !

Kdo platí Unit Credit Bank ?

21. listopadu 2013 v 10:33 | Koutný
Dnes zde máme studii Unit Credit Bank, která tvrdí, že u nás roste střední třída. I renomovaní odborníci tento výzkum popírají a říkají že je zmanipulovaný. Kdo nám tedy platí Unit Credit Bank ? Je zajímavé, že tato studie vznikla narychlo, po nehorázné intervenci ČNB na oslabení koruny, takže se nabízí hned několik vysvětlení a rozumný čtenář si může sám vybrat, kde je pravda !
Myslím, že počínání ČNB může být motivováno třemi důvody :
1. Znehodnotit celoživotní úspory starších lidí, vyvolat inflaci a tím relativně k vyšším nominálním číslům národního produktu a státního rozpočtu, snížit státní dluh pro příští období
2. Provokace
3. Pomsta vedení ČNB, členů ODS a TOP 09, za prohrané volby a snaha ukázat lidem, že za Kalouska a Nečase bylo líp.
Ovšem v takovém případě by měla zde být neprodlená reakce prezidenta a toho Singra okamžitě vyhodit ! To konec konců platí i pro bod 2. A tak se zdá, že pravdou je bod 1. A nové vedení státu dělá totéž, co Kalousek, jen trochu jinou formou - ožebračuje většinu národa !!!
Nedivme se, všichni ti naši ekonomové jsou převážně absolventi Vysoké ekonomické v Praze, Klausovi žáci.
Ne nadarmo moji kolegové tvrdí, že tato škola je Pomocná vysoká !

Staré kraksny létají nejen v Rusku

18. listopadu 2013 v 21:46 | Koutný
Na novinkách je další článek o havárii boeningu v Kazani a mnoho diskutujících vše přisuzuje tamnímu bordelu a bídě. Myslím, že bordel je nejen v Rusku a ta bída také. Jinak je spousta velmi bohatých Rusů. A že o život může jít i při cestě z dovolené s naší cestovkou, to potvrzuje moje vlastní zkušenost :

Není třeba cestovat do Ruska, aby člověk riskoval život ve 30 let starém křápu, co měl již být dávno v muzeu, nebo sešrotován.
Před řtyřmi roky jsem byl na dovolené na Krétě. Tam jsme letěli s našim Travelservisem. Ten však pro cestu zpět si najal slovenský Slovair a ten pro změnu předhodil ten kšeft nějaké španělské aerolince (nebyla to Iberia). Trochu letadlům rozumím a tak se mladé letušky svou mizernou angličzinou ptám, ze kterého muzea ten krám vytáhli ?
Ona na to pro? Říkám, že to letadlo je o dost starší než je ona. Povídala něco o tom, že motory jsou nové, říkám, motory jistě, možná i přístroje v kabině pilota, ale nosník křídla a plášť trupu jsou původní a to jsou pevnostní prvky, kteé mají omezený počet startů a přistání.
Přestala se se mnou bavit, měla práci, musela červeným lanem zajistit páku uzávěru dveří a já čuměl v němém úžasu ! pak jsem se zeptal, zda mohu vidět manuál ve kterém je popsán tento úkon. Utekla pryč jako malá holka. Byl jsem moc rád, že jsme to přežili !!!

Devalvace koruny

15. listopadu 2013 v 20:28 | Koutný
Ten Singer je buď úplný ODSácký BLB, nebo nás občany za blbce považuje. Ta devalvace je pomsta ODS občanům za prohrané volby a rána nové levicové vládě dříve, než vůbec vznikla.
Přikyvování Rusnoka rozumím, ten má namířeno do ČNB a prozatímní vláda do měsíce končí, musí se zavděčit novému šéfovi!

Ovšem pan prezident jmenuje a odvolává guvernéra ČNB. Tak by měl konat a toho gaunera odvolat!

Ano, devalvace by teoreticky neměla ceny potravin z domácích surovin vůbec ovlivnit, ale výrobci včele s Babišem a hlavně obchodníci jen čekají na jakoukoliv záminku, aby mohli zvýšit ceny.

Brusel zatrhne výkonné vysavače

4. listopadu 2013 v 13:39 | Koutný
Tak zní nadpis článku v novinkách. Úředníci z Bruselu argumentují úsporami a tím, že sací výkon nezáleží jen na výkonu motoru. Ovšem se slabým vysavačem budu asi muset pečlivěji vysávat, také se často vracet a vše zabere více času. Spotřeba el. energie je dána příkonem motoru x doba jeho chodu, takže výsledkem nebude žádná úspora, spíše naopak.

Myslím, že zákazník je ze všech stran oblbován. Starý dobrý vysavač za 1700 odešel. Žena, řekla, že ona vybere nový kvalitnější. Donesla monstrum za 4000, že prý to má vysoký sací výkon.
Tak jsem se ji ptal, co je to ten sací výkon. Blekotala něco o kilovatech. Jsem elektroinženýr silnoproudař a tak jí říkám, to je příkon motoru, ale já chci vědět kolik litrů za sekundu a s jakým podtlakem to saje. Samozřejmě, že nevěděla, nic takového není ani v záručním listu, ani v prospektu a zhola nic o tom neví prodavač, stejně jako ti úředníci v Bruselu !