Říjen 2013

Sobotka x Hašek

29. října 2013 v 17:22 | Koutný
Není pravda, že voliči chtějí sobotku a ne Haška. Jiná věc je fakt, že ten předsednický puč je sprostý podraz ! Voliči kroužkovali a mnohem více hlasů dostal Hašek než Sobotka !!
Samozřejmě, že Zeman nemůže Sobotkovi zapomenout, že při volbě prezidenta Sobotka zradil a volil Klause, nyní mu to vrací.
Jako prezident má právo vybrat si za předsedu vlády příslušníka vítězné strany, obvykle to bývá její předseda, ale mohl pověřit sestavením vlády Haška. Bylo by to jasné a poctivé.
On však připravil scénář likvidace Sobotky předsednictvem ČSSD tak, aby si mohl umýt ruce jako Pontský Pilát. Toto mu však nevyšlo. Puč se zhroutil. Lidovci a ANO budou jednat se Sobotkou.
Myslím, že natolik Zeman není frajerem, aby i přes to pověřil sestavením vlády Haška.

Bayern Mnichov - Viktorka Plzeň 35:0

24. října 2013 v 8:05 | Koutný
Ano, tak to bylo v poměru střel. Výsledem 5:0 je pro Plzeň velmi milosrdný a to jen díky famóznímu výkonu brankáře Kozáčika.

Snad toto utkání ukázalo nejen Plzni, že miliony za prodej nejlepších hráčů, bez toho, aby za ně přišla rovnocená náhrada, nebo lepší kvalita, tak to je cesta do pekel. Včera za Plzeň podal fantastický výkon Kozáčik, jinak by to bylo 10:0. Dobrý byl Limberský, ostatní na soupeře nestačili. Předposraná taktika pana Vrby byla trapná. Inu není to Plzeň r. 2011. Jiráček, Pilař, Darida po čertech moc chybí !

Myslím, že se nejedná jen o problém Plzně, ale o celý náš fotbal. Komentáře v TV řekly jen část pravdy, ano ryba smrdí od hlavy, vše začíná tam nahoře. Chce to jiný přístup k výchově mládeže. Důležitější než jen trénování fyzičky a honění se za problematickými úspěchy na provinčních soutěžích, pak bezesporu je naučit chlapce perfekní zpracování míče v rychlosti a na minimálním prostoru i při kontaktu s protihráčem. To naši hráči neumí.

Samostatnou kapitolou je pak národní tým. Všechny úspěchy našeho nároďáku z celé historie byly vždy založeny na tom, že nejdříve dobrý trenér si vybral ty nejlepší hráče z domácí ligy, s nimi pracoval a ti se snažili o maximální výkon, protože mimo jiné měli šanci ukázat se Evropě. Ano tito nejlepší hráči pak odcházeli do předních evrobských klubů. Ale odcházeli tam až po té, co národní tým uspěl na ME, nebo i na MS, takže jejich cena patřičně narostla. Vydělal na tom nároďák, vydělaly na tom kluby i samotní hráči.

Ovšem výprodej nejlepších hráčů Plzně : Pilaře, Jiráčka, Daridy, ale i Petržely před tím, než se tito pořádně proslaví úspěchy na ME a MS vedl k tomu, že byli prodáni za nízkou cenu, kluby, které je koupily je nevyužily, hoši zahřívali lavičk, nebo byli zraněni. Doplatila na to jak Plzeň, tak i nároďák.

Národní tragedií pak byl trenér Bílek, Ten člověk měl jedinou kvalifikaci pro tuto funkci - kamarád Haška.
Jinak na co sáhl, to pokurvil. Měl být vyhozený hned po katastrofálním výbuchu na turnaji v Emirátech, ale bafuňáři ho tam udrželi další 3 roky !!!

Znovu o Mašínech

4. října 2013 v 9:20 | Koutný
Politici se znovu dohadují o Mašínech, většina národa si myslí, že to byli sprostí vrazi. Zajímavé by bylo zjistit, co si myslí i pravicově orientovaní občané, měl bych jeden tip :

Pocházím ze Švábenic. Tam Mašínové podpalovali stohy slámy.
STB si pak za oběť vybrala syna jednoho z největších sedláků Látala, ten pak díky Mašínům seděl přes 10 le v těžkém mriminále. Pochybuji, že Látalovi někdy tíhli ke komunistům, zkuste se jich zeptat, jak jsou vděčni Mašínům za jejich "HRDINSTVÍ" !!

Diagnózy

3. října 2013 v 18:05 | Koutný

Jsou různí doktoři a různé nemocnice. Perfektní RTG je v poliklinice v Brně na Vinohradech. Po pádu na lyžích jsem si trohu hnul páteří, závodní doktorka mne poslala na RTG, páteř byla naštěstí v pořádku. Nicméně jen tak mimochodem mi lékař řekl, že v ledvině mám kámen a byl tam, po pár rocích musel být po částech vylámán ultrazvukem.
Opačný, otřesný případ je poliklinika na Zahradníkové, uvedu 3 příklady :
1. Po těžké viróze mne tam poslala doktorka na RTG plic.
Dostal jse snímek v obálce a stručný popis - Plíce bez infiltračních změn. Jsem zvědavý vytáhnu snímek a ten je celý bílý. Ptám se doktora, jak se to na takovém snímku pozná?
Co by jste člověče chtěl? Je pátek poledne a vývojka již je hin!
Tak jsem se zeptal, proč mne tedy zbytečně ozařovali ?!!!
2. Bolelo mne v zádech, zhoršilo se to po chřipce, pak jsem začal močit krev. Doktor mne poslal na RTG ledvin s kontrastní látkou na Zahradníkovu. Tam naznali, že ledvina je nafouklá jako balon a příčinou je TBC, nebo cystida, v každém případě ledvina musí ven a hned jsem byl odeslán ke Svaté Anně, tam vyšetření opakovali, navíc ještě SONO a opisovali původní diaknosu ze Zahradníkové. Cpali do mne oblbováky a přesvědčovali, abych podepsal souhlas s vyoperováním ledviny. Zásadně jsem to odmítal. Nakonec manželka vzala obálku zašla za primářem Synkem, ten rozvěsil snímky a řekl. Podívejte se paní Koutná, jaké já zde mám za kolegy blbce. Tady 6 cm pod ledvinou je v močovodu zaseknutý kamínem velikosti zrna z citronu, on je zabodnutý ostrou špičkou do stěny nemůže dál a blokuje odtok moče. To my ani nemusíme řezat, ale zkusíme to cystoskopií sundat Zeisovou smyčkou. A tak mi zachránil ledvinu, kterou mi jeho kolegové chtěli vyoperovat !
3.Předoperační RTG plic na Zahradníkové : stín 5 x 15 mm na pravé plíci dole - prý rakovina. Kontrolní CT v Olomouci nic takového nenašlo. Zato mi tamní doktorka řekla. ať již proboha k těm blbcům na Zahradníkovu nechodím. Dovedete si představit ty 3 týdny zbytečné hrůzy _ !!!

Američané chtějí superletoun

2. října 2013 v 9:22 | koutný

USA chystají vesmírný superletoun, který z ostatních letadel udělá dětské hračky

Nejmodernější bezpilotní letouny mají vedle nově vyvíjeného vesmírného superletounu Spacejet vypadat jako papírové vlaštovky. Vyplývá to alespoň z konceptu, který zveřejnila Agentura pro výzkum pokročilých obranných projektů (DARPA), která zastřešuje vývoj amerických vojenských technologií.
Vyvíjený vojenský superletoun XS-1
Zvětšit obrázek
Vyvíjený vojenský superletoun XS-1
FOTO: DARPA
neděle 29. září 2013, 19:38
"Chceme postavit spolehlivý a nákladově efektivní prostředek schopný opakovaného nasazení," uvedl programový manažer projekt v DARPA Jess Sponable.
Spacejet označený jako XS-1 má být nadzvukový bezpilotní prostředek s vlastnostmi letadla, které bude schopné vynést na oběžnou dráhu náklad desetkrát v deseti dnech rychlostí desetkrát překonávající zvuk. Cílem je ušetřit čas i náklady pro operace na oběžné dráze.


Superletoun bude na oběžnou dráhu vynášet družoce nadzvukovou rychlostí. K tomu, aby se tam ty družice udržely, tak je třeba 27 x vyšší rychlost, než je rychlost zvuku. Takže pokud by ty družice neměly vlastní raketový pohon, tak hned spadnou na zem!!!