Duben 2013

Oslavují hrdinu a zatčení atentátníka

21. dubna 2013 v 11:20 | Koutný
Tak jsme již týden na Novinkách masírování články o tom jak v Americe oslavuji práci policie hrdinu a zatčení atentátníka

My starší, co si pamatujeme proces s Dimitrovem, obviněným ze zapálení Reigstagu. Jsme opatrnější a možná i odolnější proti státní propagandě vymývání mozků. Také špatně chápu, jak se velký hrnec schová do maličkého batůžku. To našim přátelům z FBI A CIA nějak uniklo...

Jinak žádné pochybnosti, že ti Čečenci jsou většinou nepěkná svoloč. Když ovšem dělali binec v Rusku, tak se zde a na západě našlo hodně blbců, co jim fandili. Obhajovat tyto lidi bylo jeden čas velkou módou. Své by o tom mohla říci i paní redaktorka Procházková, která si z těch končin dovezla manžela muslima...

Jaké JE stavět ?

14. dubna 2013 v 20:28 | Koutný
Na novinkách byl článek o prospěšnosti jaderných elektráren. Pod ním diskuze, do které se zapojilo několik chytrých lidí a také univerzální prndalisté, co nemají o věci vůbec páru. Asi jsem ješitný stařec a musel jsem utrousit nějaké své moudro :

Nevím, zda to zde ještě někdo bude číst, ale nedá mi to, abych zde nezdůraznil:
1. Vysokoteplotní reaktor HTGR nejen že umožňuje výrobu elektrické energie s tepelnou účinností přes 50% (oproti cca 30% u tlakovodních VVER,PWR, BWR), ale i 100x větší bezpečnost, takže tyto mohou stát i přímo ve výrobních podnicích jako jsou rafinerie, chemičky, kde se využije jejich vysokopotenciální teplo.
2. Pomocí HTGR a parního reformingu lze zcela vyčistit kouřové plyny z uhelné elektrárny a vyrobit ze škodlivého CO2, potřebný synplyn Ch4 + CO.
3. Vyhořelé kulové články z HTGR lze snadno skladovat, bez potřeby složitého dochlazování
4. Pokud bude zemětřesení 10 balú, reaktor HTGR se rozpadne, pak jeho palivo je na povrchu čisté natolik, že je lze posbírat holýma rukama bez zamoření.
Více informací viz blog Rejpalek.cz (hned první články o energetické koncepci a jednotlivých typech elektráren - přednáška pro Technickou univerzitu Liberec)

Pokud jde o patenty N. Tesly, pak není třeba žádných konspiračních teorii. I pořad ČT uváděl, že v r. 1930 jezdil Teslův elektromobil rychlostí až 160 km/h a měl neomezený akční radius. Baterie byla stejná jako u typu se spalovacím motorem, motor asynchronní, anténa 1,8m a černý kufřík s "vakuovými trubicem" (výkonné elektronky).
Bavili jsme se o tom před rokem na abiturientském večírku s docentem J. Koláčným (VUT Brno FE, katedra pohonů). On řekl ano, jezdilo to na volnou energii. Byla to praktická aplikace Maxwelových rovnic. V energetice dnes používáme jen jejich zkrácenou verzi. Jejich celou verzi znal jen autor, pak asi Albert Einstein a do praxe uvedl Tesla...