Únor 2013

Pojišťovny se chovají jako podvodníci

28. února 2013 v 10:49 | Koutný
Právo a novinky píšou, že pojišťovny posílají lidem spoustu urgencí se složenkou za nezaplacené povinné ručení, které je navýšené o velké penále. Ve dvou třetinách však toto je neoprávněné.

Pojišťovny se chovají jako podvodníci.
ČP urgovala, abych zaplatil povinné ručení, za dobu před pěti roky. Zašel jsem tam se složenkou, kterou jsem náhodou našel. U přepážka si ji paní prohlédla, řekla, že je to v pořádku a tím to mělo končit.
Ale nekončilo, za půl roku přišel dopis z Prahy jako poslední výzva k zaplacení, před předáním k soudu.
Zašel jsem na ČP a chtěl jednat s ředitelem, prý mají předsedkyní. Ta mne udiveně přijala jaký mám problém, ukázal jsem jí onen dopis z Prahy a vysvětlil, že nic platit nebudu, ať si udělají pořádek a proč mne buzerují, když jejich pracovnice potvrdila, že vše je v pořádku.
Ona tvrdila, že to by mohl říci každý, že musím udělat místopřísežné prohlášení, že mám zaplaceno. To mne rozčílilo tak, že jsem požadoval zápis z jednání. Tam jsem napsal, že za ztrátu času a společenskou újmu za neoprávněné vymáhání a vyhrožování soudem požadují odškodné 5000 Kč, jako přílohu přikládám xerox složenky. Baba zbledla a že se musí poradit s právníkem. Za čtvrt hodiny přišla, omluvila se a nabídla dohodu s odstupným 2000 Kč, což jsem přijal.

Snad bych ještě měl doplnit ke svému příspěvku vysvětlení, kterého se mi tehdy dostalo od bývalé kolegyně, která přešla pracovat do ČP.
Ta řekla on je tady fantastický bordel, z části vznikl tím, že veškerá data se z Brna předávala do Prahy a při tom se jich spousta ztratila, nikdo se nenamáhal znovu je do souboru doplnit. Ono vůbec s pracovní morálkou je to zde velmi uvolněné. Ale pravda je, že dobře platí za to, jaké je to leháro. To se nedá s nějakým ABB ani srovnávat, tam jsme byli jak v koncentráku !

Nečas chce výběrové řízení na stíhačky

27. února 2013 v 9:33 | Koutný
Otec chce koupit auto, matka říká naco ? Do obchodu to mám kousek, děcka do školy pár kroků. Nemocnice je ve vedlejší ulici a babíčka bydlí u nás.
Otec říká, všichni sousedi mají auto, jen my ne. Hodilo by se nám na výlety a mně na služební cesty.
Matka říká, že na dovolenou létají každý rok do Egypta, na to auto nepotřebují. Na služební cesty můžeš jezdit služebním autem...
Otec však má milenku, o ní rodina neví a potřebuje proto auto. Jaké má koupit ? Rozhodně ne nákladní Tatru 138, ani to nebude Ferari. Koupí si to na co má a co má snadnou lůžkovou úpravu...
Podobné je to s potřebou nadzvukového letectva pro ČR. Jaká jsou bezpečnostní rizika pro tuto zemi na dalších 10 let ?
Kolem nás jsou samé státy, členové NATO a malé , neutrální Rakousko. Reálná potřeba nadzvukového letectva = 0.
Vojáci a politici však nadzvukové eroplány chtějí. Vojáci proto, že to zvyšuje jejich důležitost, politici proto, že z toho kšeftu budou provize.
Mohli jsme mít nejlepší stíhací letouny na světě Su-27 prakticky zadarmo (splacení ruského dluhu), můžeme mít prodloužený pronájem nejlepšího západního letounu pro evropské bojiště Gripen, za rozumnou cenu. Nečas by však rád výběrové řízení, kdy mu dodavatel hodně nasype do kapsy !!!

Na úřadech práce panuje chaos, flustrace ....

20. února 2013 v 8:51 | Koutný
Ano takový je článek v novinkách a také v Právu o situaci zaviněné nefunkčním informačním systémem. O dalších příčinách autor článku mlčí, mlčí o tom, že to bývalo výborné zaměstnání pro lidi, kterým se nechtělo pracovat a váleli si tam šunky.
Moje zkušenost s úřadem práce je staršího data. Generální ředitel KSB ing. Pánek vedl tento podnik (který také podivně privatizoval a tuneloval KENAP)k totálnímu krachu.
Tehdy jsem pracoval v technickém rozvoji, který byl rušen.
Asi půl roku před zrušením mého místa jsem zašel na úřad práce, oznámil situaci a zajímal se jaké zaměstnání mi mohou nabídnout - žádné, které by odpovídalo mé kvalifikaci inženýra s 30 roky praxe v řízení výstavby energetických investic, včetně všech našich JE. Zato úřednice si tam zcela nepokrytě hrály karty na svých PC, zkrátka se nudily.
Mé návštěvy se na tomto úřadě opakovaly každý měsíc a vždy se stejným výsledkem. Pochopil jsem, že tento úřad je dobrý pro zaměstnávání právě jen svých zaměstnanců a nikdo nesmí po nich chtít nějakou další činnost. Přes známé jsem sehnal zaměstnání v ABB jako technická podpora nabídek elektráren a tepláren v obchodním ůseku. Více méně ze zvědavosti jsem zašel opět na úřad práce : ne bohužel nic pro vás dosud nemáme....Říkám, ale já již pracuji v ABB a mám zaměstnání odpovídající mé kvalifikaci, jak je možné, že jste toto neměli ve svých sjetinách ? Nastalo velké divení a že to snad ani není možné... Ano, tak pracují úřady práce!

Malý, nadzvukový a podle novinářů nehlučný dopravní supersonik

11. února 2013 v 10:29 | Koutný
V Právu a také na Novinkách se na krátko objevil takový článek s obrázkem studie. Když jsem tam přiložil následující příspěvek, tak článek z novinek stáhli, proč asi ?
Ano, ti nejbohatší lidé na zemi chtějí mít menší nadzvukový
letoun. Ostatní lidé utřou hubu.
Před časem firma Gruman pracovala na studii takového letounu s kapacitou asi 20 cestujících, protože výpočty nepřinášely přijatelné výsledky, tak požádala o spolupráci ruskou konstrukční kancelář Suchoj, která vše vyřešila...
Nyní americká Gulfstream Aerospace přichází s tímto futuristickým řešením o kterém mohu s 99% jistotou tvrdit, že nebude realizováno.
Pokud jde o tu nehlučnost, pak je to jen typický novinářský blábol, protože ti polointeligenti nepochopili, že tato koncepce umožňuje pouze snížení transonického třesku, ale nemá žádný vluv na hlučnost motorů a tedy na hluk při startu, přistání a letu podzvukovou rychlostí....

Proč se upálil Palach ?

8. února 2013 v 11:22 | Koutný
Dnes je v poslanecké sněmovně bouřlivá diskuze o důvodové zprávě k výročí upálení Palacha.

Palacha jsem neznal a do jeho hlavy neviděl. Takže to co napíšu je jen můj názor formovaný dobrou pamětí a zprávami z té doby :

Palach a další lidé ze skupiny nazývající se živé pochodně chtěli upozornit národ na fakt, že národ začíná akceptovat okupaci ČSSR, že pokračuje normalizace, že vůdcové Pražského jara, ve které vkládali velké naděje, zcela zklamali.
Ano v roce 1968 bylo u nás monoho lidí kteří věřili, že nové vedení KSČ umožní socialismus s lidskou tváří a neuvědomovali si, že něco takového nepřipustí jak SSSR, tak i USA, pro obě strany to totiž bylo velmi nebezpečné !!!
Mezi prvními, kdo uznal okupaci ČSR byl velitel NATO, který prohlásil, že je to v pořádku a síly na obou stranách hranice jsou vyrovnané!!!

Informacitoho typu, že hlavním důvodem jeho upálení bylo, to, že ho uopustila jeho dívka a že se upálil v bezprostřední blízkosti obchodu, kde tato prodávala se dovídám až z příspěvků na diskuziv Novinkách.
Nicméně je pravda, že někteří mladí lidé byli zneužiti k tomu,aby zbytečně své životy obětovali jako protest, který nemohl mít šanci na úspěch...