Leden 2013

Zeman na Hrad

26. ledna 2013 v 20:00 | Koutný
Většina našich celebrit, novináři, komentátoři, tuneláři a zloději měli strach ze Zemana, který dává přednost progresivní dani, proto 2 týdny masírovali národ ve prospěch knížete. Ano, lidé s nadprůměrnými příjmy volí knížete.
Naštěstí v této zemi je ještě většina lidí, kteří se živí poctivou prací a ti ví, koho volit !

Debata kandidátů na prezidenta

25. ledna 2013 v 9:10 | Koutný
Včerejší, naštěstí již poslední televizní debata má dozvuky na novinkách.
Je s podivem, kolik příspěvků má plno pravopisných chyb, Samé hrubky !
Jinak ony debaty kandidátů jsou jen mlácením prázdné slámy a ztráta času.

Opravdu otázky na tělo tam nepadly, Zemana bych se ptal :
- jak v rámci akce "Čisté ruce" vyšetřil, kam šly miliardy z provizí za řídící systém a palivo pro JE Temelín (Švýcarské konto)? A co s dalšími provizemi za palivo dělala jeho vláda ?
Pana knížete bych se zeptal :
- kdopak nám tuneloval Becherovku ? (dříve roční zisk 140 mil. pak co se stal vlstníkem, ztráta 150 mil,)
- bude opět jako prezident v naší zemi prosazovat rakouské právo ? Ale jistě, že ano, když z toho pro něj kápne nějaká miliarda !

Paní Čáslavské jsem si velice vážil za to, co pro tuto zemi udělala na Olympiádách v Japonsku i v Mexiku. Mé nadšení bylo pak ochromeno po té, jak se snažila zmanipulovat soud s jejím synem - otcovrahem (zabil Odložila). Její včerejší vystoupení bylo trapné a Zeman toho patřičně využil.

Koho volit ?

11. ledna 2013 v 17:37 | Koutný
Dari,
dal jsem si práci s pořádnou odpovědí na tvou otázku, koho budu volit. Bylo to slohové cvičení na dvě stránky. Já trouba jsem k tomu ještě chtěl přilepit kopii e-mailu na Lyžařské novoměstsko a pak se to stalo - celé slohové cvičení se mi nenávratně ztratilo. Nepomohly šipky na vracení, nepomohlo nic. A tak to píšu znovu, ale trochu jsem ztratil elán i glanc .
Koho budu volit ? pokud bych si já sám mohl vybrat prezidenta hned po Sametu, pak by to byl zcela jednoznačně generál František Fajtl, hrdina ze vzdušných bitev o Francii, hrdina z Bitvy o Británii, velitel našich stihačů, kteří z Anglie šli na pomoc osvobozování vlasti na východní frontě, aby mohli být První doma tak se zapojili do hrdinného boje za SNP a pak do bojů o Ostravsko. Voják, který obdržel nejvyšší francouzská, britská, americká i sovětská vyznamenání. Člověk, který mluvil perfektně francouzsky, anglicky, německy, rusky a také se domluvil maďarsky a který by se nikdy neptal vlády jejího veličenstva, zda ještě platí Postupimská dohoda a nehandrkoval se o nějakou českoněmeckou deklaraci. Jenže takového rovného člověka mocní tohoto světa u nás na hradě nemohli potřebovat, proto již dlouho před Sametem vytvářeli atmosféru, kdy z kulisáka měl být velký dramatik (podobně jako z holky, co neumí zpívat se dá udělat hvězda pop music). Proto tam musela být usazena tato loutka, která pochopila hru a jejíž rodina byla zprofanovaná spoluprací s gestapem ( starý Havel prodal Lucernu gestapu, které tam pak mělo svůj hlavní stan, Kanadské listy zveřejnily fotky na kterých Heidrich chová na klíně malého Vašíka, strýc Miloš, byl po válce odsouzený za kolaboraci s němci).
Pokud bych si mohl vybrat svého prezidenta dnes, pak by to byl ing. Miroslav Zikmund, komerční inženýr, fotograf a spisovatel, v celém světě známý cestovatel, který také na rovinu dokázal říci Brežněvovi, že je naprosto trestuhodné nevyužívat obrovského přírodního bohatství, které je na Sibiři. Tento člověk mluví 12 ti jazyky a přes svůj pokročilý věk je stále ve výborné fyzické i duševní kondici (jak mi potvrdil Petr, který ho vezl z nějaké autogramiády z Prahy do Zlína a také u něj přespal). Bohužel, přestože se jedná o disidenta, tak ani ten se našim mocným do krámu nehodí.
Sám si vybrat nemohu a proto jsem byl rozhodnutý volit Okamuru, který neměl nic společného s politikou a tuneláři. On říkal věci srozumitelně a na rovinu o tom jak se politici chovají a co je třeba zlepšit. Nic na něho nemohli vytáhnout a tak znovu zafungoval Kubice a jeho pohůnci, kteří se projevili jako totální blbci neschopní základních početních úkonů na úrovni 7. Třídy ZŠ. Holt ten člověk se jim tam nehodil.
Z těch devíti, co nám šaškují pod vedením Moravce v TV je Zeman jasně nejpohotovější řečník a také asi nejchytřejší. Většinu konkurentů trumfne argument, nebo je zesměšní. Má nejlepší program i hesla. Ve volební kalkulačce u mne jasně vyhrává s nějakými 60%. Bohužel na jeho řeči se nelze spoléhat, i on pochází z dlouho předem připravovaného hnízda v Prognostickém ústavu. Poprve si to u mne pohnojil tzv. Bramberskou aférou, kdy za úplatu sliboval ještě před volbami čechošvýcarům vysoké posty ve státní správě. Celému národu lhal, že před vstupem do NATO toto musí schválit všelidové referendum. Pak získával hlasy národa slibovaným programem Čisté ruce. Po volbách, kdy ČSSD těsně vyhrála a Lidovci je chtěli vydírat se spojil s Klausem a dohodli se na Opoziční smlouvě. Klaus mu vysvětlil, že ČSSD má plno dluhů a bez takové smlouvy nedostanou zpět Lidový dům a že i ČSSD bude potřebovat miliardy z provizí od Westinghouse za kontrakt na palivo pro JE Temelín. Takže tuneláři si zamnuli ruce, co si nakradli, to jim zůstalo a měli jistotu, že mohou krást klidně dál. Možná, že si čtenář vzpomene na tzv. Švýcarské konto - nějakých pár miliard provizí za řídící systém a palivo pro JETE ( v USA je zvykem, že politik, který rozhoduje o podobném kontraktu dostává provizi 2-5% z celkového objemu kontraktu).
Takže z těch zbývajících osmi uchazečů bude pro mne nejmenším zlem asi Diensbier, zatím se nestačil namočit do žádné aféry a mluví docela rozumně o sociálním programu (nicméně i v této nejvyšší funkci bude mít minimální možnost něco ovlivnit).
Tolik tedy můj názor, snad je ještě dodat, že protesty proti otřesné amnestii Tuneldědka jsou pouhým plácnutím do vody, on může být souzen pouze za vlastizradu a tu mu lze snadno dokázat : ohrožení územní celistvosti ČSR, možná i likvidace průmyslu kuponovou privatizací a zneužiti pravomoci při správě svěřeného majetku.

Okamura

11. ledna 2013 v 17:32 | Koutný
Byl jsem volit, až cestou tam mne napadlo, že spousta lidí na novinkách byla znechucena tím jak Kubice a jeho banda odstranili kandidáta Okamuru. Vezmeme li v úvahy, že první kolo voleb nejspíše o ničem nerozhodne, pak asi bylo na místě domluvit po internetu opravdu vážný protest : do urny házet lístek se jménem Tomio Okamura. Při dobré organizaci by se takových mohlo najít i přes 100 000 a bylyly by to volební komisí prověření oprávnění volič, tedy naprosto legitimní popření závěrů ministerstva vnitra a jejich zvrhlé matematiky. Ptal jsem se volební komise, co udělají s takovým hlasem ? Odpověď : bude to neplatný hlas. Moje další otázka : to je ta demokracie ?

Takže vy , kdo půjdete volit až zítra, vy můžete takto ukázat Kubicemu a jeho chlebodárcům jaký je hlas lidu !

Lyžařské novoměstsko

11. ledna 2013 v 9:17 | Koutný
Pod tímto názvem mají být informace o podmínkách pro lyžování na Vysočině.
Nevím nakolik jsou autoři za toto placeni, nebo to jsou ryzí amatéři, kvalita jejich práce spíše napovídá tomu druhému, takže jsem jim na jimi udávanou adresu chtěl poslat e-mail s mým názorem na jejich činnost. Ctěl, ale neposlal, seznam mi hlásí, že adresa je neplatná...

Vážení,
je pátek, tedy před víkendem a vy tam máte stále jen starou informaci
z 8.1. Každý kdo není trotl vidí, že to, co tam píšete 2cm sněhu je úplný nesmysl, stačí se podívat na web kamery Tři Studně a Sněžné.
Otázka je komu slouží zprávy v TV a ty vaše. Zdá se, že jen vlekařům, ale existují také běžkaři a je jich možná více jak těch sjezdařů. Kdo platí poplatky TV, na co jste dostali příspěvky od EU (Na úpravy tratí pro běžkaře). Takže prosím informujte o tom, co nás zajímá :
1. Kolik je opravdu přírodního sněhu v Novém Městě.
2. Kolik na Fryšavě nebo Vlachovicích, zda se dá z Vlachovic bezpečně dojet ke Ski hotelu a na zastávku.
3. Jak je to se strojními stopami ?
4. Na které tratě mohou turisté na běžkách u Ski hotelu.
5. Kdy jsou závodní tratě u Ski hotelu otevřené pro veřejnost ?

Asi půl hodiny po tom, co jsem napsal tento příspěvek na svůj blog rejpalek.cz se objevila aktualizace výšky sněhu (později upravená) a krátký komentář, který toho nám běžkařům moc neřekne

Klausova amnestie

4. ledna 2013 v 9:26 | Koutný
Na internetu koluje informace o tom, jak to bylo s udělováním Nobelovy ceny míru pro EU. Švédská královská společnost odmítla pozvat Klause a Nečase protože jsou odpovědni za rozkradení 500 miliard na infrastrukturu z dotací EU, které přihráli spřáteleným mafiánům - sponzorům ODS. Během čtvrt roku má komise EU zařídit klidný konec Nečasovy vlády a přechod na standardy EU, vše má proběhnout bez toho, aby lidé vyšli do ulic (je obava z překmitnutí polické scény silně do leva).
Tato Klausova amnestie však vypadá tak, že starý senilní TUNELDĚDEK a NARCIS chce jednak propustit všechny spřátelené zlodějě a možná i naštvat národ tak, aby do těch ulic šel a Nečasovu vládu smetl i s koncem Klausova prezidentování. Asi by uvítal zase nějaký nový pseudosamet !