Prosinec 2012

NASA chce chytat "asteroidy" na oběžné dráze

26. prosince 2012 v 10:19 | Koutný
Takový je článek na Novinkách

A jak tomu bývá dost často, tak příspěvky některých čtenářů jsou mírně řečeno úsměvné, je to dáno kvalitou článku i nápadu NASA a způsobu presentace.

Já tomu rozumím tak, že tento lapač smetí by fungoval pouze na lehčí "měkké" smetí, jako jsou sněhové koule a především zbytky kosmických sond a posledních stupňů raket, kterými je zaneřáděna oběžná dráha země tak, že ohrožuje stávající, dosud funkční družice, které se pohybují ve směru rotace země na nízkých oběžných drahách. Pro jiné objekty, které mají třeba opačný smysl oběhu, nebo přilétají vyšší rychlostí je pak takový krám naprosto nepoužitelný.

Tak tedy je zde nápad NASA, jak trošku pouklízet ten binec na oběžné dráze, co tam již řadu let sama dělá...

Proč naše vláda nebyla ve Švédsku

16. prosince 2012 v 20:52 | internet

Rostislav Bracek, Krnov

Neděle, 16.prosince 2012, 12:18:01 | Souhlasím | Nesouhlasím | Nahlásit | +737
Pravý důvod proč Klaus a Nečas nebyli ve Švédsku na udílení Nobelových cen.
Kopírujte a posílejte všem,dokud mne nebloknou.


Velmi zajímavé čtení - doporučuji

zdroj:
http://berossos.blog.cz/1212/necekane

Nečekané
Neděle v 20:06

Tuto zprávu vydala -
Hana Jakobová - pracuje v Europadomstolens domar i mål mot utomnordiska länder ve společnosti Utrikesdepartementet - Švédské království, studovala na škole Právnická fakulta UK Bydlí ve městě Kungsholmen, Stockholms Län, Sweden

Švédský král a vláda odmítli decentně návštěvu totalitní vlády ODS a TOP09.

Švédská vláda nechce připustit, aby slavnost pošpinila Česká vláda,
...
která prosazuje politiku otrokářství a která provozuje lichvářské exekuce proti vlastním obyvatelům - občanům České republiky.

Švédsko je právním demokratickým státem a pohrdá návštěvou Klause, Nečase a Kalouska i Schwarzenberga.

Česká republika je v rámci EU jediným neprávním státem, kde zločin a korupce proniká od vlády přes policii a soudy až do médií.

Švédsko se distancuje od současné české vlády až do její demise a vyšetření zpronevěry 500 miliard, které ODS a TOP09 rozkradly z dotací z EU do ČR.

Česká reprezentace má zákaz vstoupit na území Švédska! FCB dnes

Bohužel na seznamu již nelze najít, asi to nějaký snaživec odstranil ....

Stížnosti klientů cestovek

15. prosince 2012 v 9:15 | Koutný
Novinky opět perlí, neplacená reklama pro cestovky a nějaké to všimné pro redaktora :

Ano, některé stížnosti jsou dobré pro zasmání, jiné k pláči.
Ale, co říci na práci delegátky v Platiniasu, když tam několik dnů fouká vítr, je černá vlajka, do vody se nesmí a lidé leží jen u bazénu a nadávají, že to mohli být u bazénu doma na Kraví hoře a ušetřit několik tisíc. Při tom jim mohla říci, že stačí sednout na linkový autobus a za pár centů zajet 10 minut do Kalamaki, tam jsou 3 zátoky s vlajkou nejčistšího moře EU a žádné vlny.
Ale to ona raději přesvědčuje klienty u které zpřátelené půjčovny si mají vzít auto - má provize. O tom, že na kruhovém objezdu jsou na Krétě jiná pravidla ale ani slovo.
Při letu zpět, to bylo pronajato u Slováků a ti si zase pronajali stařičký boening 737 od nějaké pochybné španělské společnosti, letoun byl starší než letušky ! Ty pak zajišťovaly dvéře červeným lanem (chtěl jsem vidět manuál výrobce, který toto přikazuje, v ten moment přestaly rozumnět anglicky) !


Jen by mne zajímalo, kolik dostal pan redaktor bokem do kapsy za tuto "neplacenou reklamu" od cestovek. To tom, co jsem si dovolil napsat svůj minulý příspěvek, tak se článek ztratil v nedohlednu !

Auta Škoda

4. prosince 2012 v 14:27 | Koutný
Na novinkách jsou výsledky nárazových testů a škodovka je chválena. Mám s touto značkou své dlouholeté zkušenosti a řečem o podstatném zvýšení kvality po příchodu VW nemám důvod věřit.

Měl jsem u Š 120L velmi dobrý motor, sešly se správně tolerance. Pan Skoumal v Hustopečích mi nastavil velký předstih a chudou směs. V létě to jezdilo výborně, max rychlost na speciál 155 km/h a 160 km/h na super, na německý benzín 165 + (netroufal jsem si držet plný plyn déle jak 2 minuty). Na trati 5500 km kolem Evropy spotřeba 5,1 l/100 km. Ovšem auto mělo i své mouchy : ucpávku vodního čerpadla jsem musel měnit 5x, až nakonec jsem si nechal udělat teflonovou a bylo po problémech. Při vyšší rychlosti jak 120 km/h velmi často došlo ke slepení jazýčků relé a baterka nebyla dobíjena. Občasný výpadek funce blinkrů a výstražného trojúhelníku (studený kontakt). Především pak zamlžování čelního skla (v chladu, při sněžení, nebo v dešti) před řidičem i když spolujezdec dobře vidí a to je vada aut škoda od Š 100 až po Fabii.
Nyní 15 let mám Felicii. Motor nestojí za nic, vadnou Lambda sondu i termostat mi museli po reklamaci vyměnit stejně jako vadný zámek zadních dveří. Max. rychlost sotva 140 km/h spotřebu ani při economy raley nestlačím pod 6 l/100 km
Zkrátka je to krám i zadrmo drahý. Cena trojnásobná, užitná hodnota poloviční oproti té staré L 120L. Tu závadu pocení čelního skla opraví v garanvi jen zaměstnancům škodovky, jina technik argumentuje, že vše je v souladu se schváleným typem !!!