Listopad 2012

Ztratil průzkumník, hledala ho armáda i policie s termovizí

21. listopadu 2012 v 14:55 | Koutný
Takového průzkumníka bych tedy nehledal, pokud by se sám vrátil, tal okamžitě propustit !

V r.1961 jsem byl ve ŠDZ na Mokradi nad Liptovským Mikulášem. Byl vyhlášený poplach a nadporučík (jméno si dnes již nepamatuji, říkali jsme mu Hajzlový pavouk), nařídil zrychlený přesun s plnou polní směr Baraněc, ta rychlost mu vystačila akorát tak přes letiště, pak zvolnil nicméně vytrvale se šlo na horu Baraněc, jejíž spodní část tvoří hustý lesní porost. Setmělo se a ten expert evidentně ztratil orientaci. Pak hledal někoho, kdo umí dobře lézt po stromech, aby vylezl na vysoký smrk a podíval se kde jsou světla letiště. Inu jako v pohádce o Jeníčkovi a Mařence.
Říkám kamarádům, že ten BLB opravdu neví kde jsme a že tam zatvrdneme do rána, už mne to nebaví a jdu domů. Kam chceš jít, když ani nevidíš na hvězdy ptal se Pepa Šindelář ? Říkám, že s kopce dolů po spádnici musím dojí k nějakému potoku a zde všechny tečou do Váhu. Povedlo se a potok nás dovedl asi kilometr od Mokradě. Byly asi dvě hodiny po půlnoci, když jsme se my tři vrátili (Marušák šel bos, půllitráky v ruce, protože ho bolely prasklé puchýře). Ostatní se vrátili až ráno za světla. Náčelník školy starý fronťák Krpálek, když pak viděl ten lazaret (většina měla puchýře na nohách) tak dal tomu pitomému nadporučíkovi 14 dnů domácího vězení.

Miloš Zeman - kandidát na prezidenta

18. listopadu 2012 v 10:08 | Koutný
Novinky a Právo přináší rozhovor s Milošem Zemanem, kandidátem na prezidenta.
Miloš Zeman opět potvrdil, že je to náš nejchytřejší politik.
S tím, co říká mohu beze zbytku souhlasit. Ovšem protože nemám v hlavě sečku, tak si pamatuji, že hezky mluvil i pár let předtím a skutky byly jiné :

1.Bramberská aféra. Rozdávání postů ve státní správě čechošvýcarům za sponzorování ČSSD ještě před volbami.
2. Říkal,že vstupu do NATO musí předcházet celonárodní referendum, a pak na to rád zapomněl !
3. Akce čisté ruce, sliboval, že po vyhraných volbách odhalí a potrestá všechny zloděje a tuneláře. Pak však s Klausem podepsal Opoziční smlouvu a ČSSD kradla stejně, jako před tím ODS!!!

Havárie F-22 Raptor

16. listopadu 2012 v 10:30 | Koutný
Novinky informují o havárii zaviněné poruchou na kyslíkovém systému i na fakt, že problémy se u tohoto typu opakují, na 4 měsíce byl zákaz letů s tímto typem a nyní jsou povoleny jen lety v malých výškách. Je to triskní situace u chlouby amerického stíhacího letectva.
Problémy s kyslíkem se občas u amerických letadel opakují. My starší si dobře pamatujeme mnoho havárií F-104G zaviněných právě špatnou funkcí kyslíkového systému. Tehdy se říkalo, že je to létající rakev, ano ono to občas letělo s pilotem v bezvědomí, řízeno autopilotem, až kamsi přes Norsko, pak došlo palivo a konečně to spadlo.
Po listopadu se pak objevila konspirační teorie, že za vše mohl československý špion, který chybnou instalaci již ve fabrice organizoval. Tak, nevím, zda opět za vše nemůžou naši špioni, měla by se k tomu vyjádřit BISka, nebo že by vše bylo jinak a našim kamarádům v USA se něco zase nepodařilo ?