Leden 2012

Prací koule jsou k ničemu, účinek je stejný jako při praní ve vodě

25. ledna 2012 v 18:27 | Koutný
Tak to tvrdí redaktor dTestu Beneš a někdo mu za to dobře zaplatil. Novinky i Právo to papouškují a v diskuzi se připojuje spousta lidí se svými příspěvky. Mám pocit, že to jsou příspěvky hlavně těch, co to nevyzkoušeli. Já jsem tu kouli za 400 koupil a mohu říci, že třeba špinavý límec a konce rukávů u bílé košile to již jen v ruce vypralo mnohem lépe, než s práškem v pračce. Naopak oproti reklamě to pořádně nevypere krev a skvrny po ovoci. Moje známá má kuličku také a říká, že Jeans špinavé od bláta, nebo zelené od trávy vypere s kuličkou v rukách lépe, než prášek v pračce. Naší babičce vadí, že po praní kuličkou prádlo nevoní, má pravdu, žádné vonědlo u toho není, ale ono to ani nesmrdí, zkrátka je to neutrální. Vúbec však není pravda, že to pere stejně jako čistá voda : barevná bavlněná trička při praní s kuličkou velmi rychle blednou a ztrácí původní barvu, což u čisté vody není. Takže ty testy si někdo objednal a dobře zaplatil !!!

Alternativní zdroje energie

19. ledna 2012 v 10:58 | Koutný
Na novinkách je článek o ukradeném jaderném materiálu ze stavby JE v Egyptě a velká diskuze o účelnosti stavby JE a o případných alternativních zdrojích .
Pan Hovorka má pravdu. Ano existují jiné a čistší alternativní zdroje energie :
1. Pro paroplynové elektrárny, pohon lodí, aut a dokonce i letadel lze využít téměř neomezeného množství kapaplného metanu ležícího na dně oceánů a v permafrostu na Sibiři !

2. Jaderné elektrárny mohou být 100x bezpečnější a pracovat s dvojnásobnou účinností, pokud místo VVER (PWR) budeme stavět vysokoteplotní HTGR, pak také nebude nebezpečí zamoření životního prostředí z vyhořelého paliva. Jenže průmysl má kapacity zaměřené právě na ty staré typy a politici o HTGR nic neví !!

3. Již v třicátých letech jezdil Nikola Tesla s elektromobilem s neomezeným dojezdem a maximální rychlostí 160 km/h (nevozil žádné velké baterie, pouze anténu a v kufříku výkonové elektronky). Někde v trezoru bude dobře zamčený patent na čerpání tzv. volné energie etéru. Využití těchto vynálezů by odsoudilo k nepotřebě celý průmysl těžby ropy, jejího zpracování, těžby uhlí, veškerých elektráren a rozvodných soustav, celého energetického strojírenství a také zádadně zasáhlo do automobilového a leteckého průmyslu. Pokud letos otevřou příslušný tresor, bude to pro některé nadnárodní firmy (jako Shell, Westinghouse, Škoda, nebo ABB) znamenat konec světa i bez Mayského kalendáře !!!

Airbus 380 má trhlinky na plechu přechodu

6. ledna 2012 v 19:56 | Koutný
Novinky informují o únavových trhlinkách na pleších přechodu trup-křídlo a pan Štěpánek píše, že Frantíkům nevěří a raději létá sa starými Boeningy. Já mám jinou zkušenost :
Pane Štepánek, pokud se opravdu jedná jen o únavové trhlinky na plechu přechodu křídlo, trup, tak jde o kosmetickou vadu a žádné ohrožení bezpečnosti (tu by ohrozily únavové trhlinky v hlavním nosníku křídla).
Já to vaše nadšení pro letouny Boening zase tolik nesdílím. Před třemi roky ns námi na Krétu letěla nae charterová společnost, měla letět i nazpět, ale najala si na to Slováky a ti zase nějaké Španěly. Boening 737 byl stařeček v zoufalém stavu, posadili nás dopředu do první řady. Svou mizernou angličtinou jsem se zeptal letušky,ze kterého leteckého muzea ten letoun vytáhli. Dotaz se jí nelíbil a ptala se proč. Řekl jsem jí. že letadlo je starší než ona. Tvrdila, že celý letoun prodělal generální opravu a modernizaci. Říkám ano, dostal novou avioniku, nové motory, nová sedadla a koberec, nicméně to, co ovlivňuje bezpečnost - únavové jevy na nosníku křídla a skořepina trupu zůstaly původní, rozhodující bude počet startů a přistání !
To jsem ještě nevěděl, co se bude dít před odletem. Letuška vzala červené lano a omotávala s ním páku uzávěru dveří. Na můj dotaz dle kterého manuálu výrobce se dělá tato operace. Letuška zčervenala a utekla.

Jaké stíhačky pro ČA

5. ledna 2012 v 11:44 | Koutný
Před dvaceti roky, když se jednalo o tom jaké nadzvukové stíhačka bude mít naše letectvo, tak jsem do Hospodářských novin napsal, že nepotřebujeme žádné !
Otec rodiny když chce koupit auto, tak dobře ví na co ho bude používat. Nebude kupovat nákladní Tatru 138, ani závodní Ferrari, pokud to má mít pro malé podnikání, tak mu stačí osobáček s prostorem vzadu odděleným pro náklad a dostane slevu na dani. Pokud to bude jen rodinný vůz, pak koupí Fábii, nebo nějaký lepší zahraniční vůz v rozumné cenové relaci.
Podobně by měl postupovat i stát. Prvně si odhadnout, jaká bezpečnostní rizika budou v příštích 20 ti letech a jak jim lze čelit.
Již tehdy bylo jasné že míříme do NATO, stejně jako naši sousedi a mimo NATO bude jen maličké neutrální Rakousko, Tedy bezpečnostní rizika války a potřeby nadzvukových letadel jsou nulová. Jediným rizikem je nekontrolovaná migrace přes zelenou hranici a na to stačí motorové rodalo, nebo vrtulník.
Pokud naše armáda a náš stát potřebuje utratit nějakých 100 miliard Kč, pak se jako nejlepší letoun pro Střední Evropu jeví Grippen a ten je také nejlacinější.
Vůbec nejlepším stíhacím letounem na světě v té době byl ruský Suchoj Su-27 a ten jsme mohli mít zadarmu - úhradou za ¨dluhy SSSR, ale to by neprošlo politicky a hlavně by z toho politici neměli provize a o to jde především.
Dnes je to to samé jen v bleděmodrém. Žádné stíhačky nepotřebijeme, pouze politici si myslí, že je nejvyšší řas si pořádně nakrást na provizích

Naši fotografové jsou doma ze Zambije

5. ledna 2012 v 11:12 | Koutný
Je to trapné jak blbě všichni úředníci lžou :
1. Náš pan prezident Klaus lže, když tvrdí, že ti hoši tam fotografovali staré československé letadlo. Každý se na fotce mohl přesvědčit, že je to italský výrobek od firmy Macchi.
2. Zambijští úředníci lžou, že pan ministr o útěku našich lidí nic neví a není k zastižení.
Zambijské úřady jsou spokojené, že celá trapná situace se zamete pod koberec a hlavně, že jim zůstal nějaký ten tisíc dolarů za kauci a o to tam hlavně šlo !

Exekuce na pohledávky z nezaplacených dluhů

5. ledna 2012 v 10:44 | Koutný
Konečně jeden soudce rozhodl, že nehorázně vysoké desetitisícové částky za dluh pár korun jsou nemorální a dokonce mu to potvrdil i Ústavní soud. Dovolím si upozornit na další zlodějnu o kterou se pokoušela Česká pojišťovna :

Jeden z největších podvodníků je Česká pojišťovna. Brněnská pobočka při převodu svých dat do Prahy tyto ztratila. Následně buzerovala lidi, že mají zpětně po čtyřech letech platit povinné ručení. Byl jsem si jistý, že jsem to zaplatil navíc mám dojem, že dluh, pokud nebyl připomenut, je po třech letech promlčen.
Dopisem jsem napsal, ať si tam udělají pořádek, že mám vše v pořádku. Přišla upomínka, tak jsem osobně zašel na pojišťovnu i se složenkou potvrzující zaplacení. Tam mi řekli, že došlo k omylu a vše je v pořádku.
Za půl roku přišla "poslední upomínka" před předáním případu k soudu. To jsem se již naštval, hodinu jsem čekal než na mne přijde řada, mezitím se objevila bývalá kolegyně z ABB, nyní zaměstnaná u ČP a ptala se jaký mám problém, ona se smála, že to je bordel ČP se ztracenými daty a oni zkouší z lidí vyrazit nějaké peníze.
Pak konečně jsem se dostal na řadu, odmítl jsem se znovu bavit s úředníkem, který to se mnou řešil již před půl rokem, požadoval jsem jednání s ředitelem, bylo mi řečeno, že mají tuším předsedkyni a ta mne přjala. Začala s litanií, že přechodem na elektronické sledování zjistili spoustu nezaplacených povinných ručení z minulých let. Řekl jsem, že to mne nezajímá, ani se mne to netýká. Ona na to, že musím tedy přiložit místopřísežné prohlášení, že mám zaplaceno a ona to zlikviduje. Já jsem jí řekl, že nic takového sepisovat nebudu a že požaduji, aby od této chvíle bylo každé naše slovo zapsáno : ČP mne neprávem opakovaně uráží nařčením o nezaplaceném povinném ručení. Za ztrátu času a nactiutrhání proto musím požadovat náhradu 5000 Kč, jako doklad o tom, že mají v systému bordel přikládám již opakovaně k nahlédnutí složenku potvrzující zaplacení sporné částky.
Paní předsedkyně se omluvila, že nevěděla, že tu složenku mám, že se musí poradit s právníkem, Pak přišla s protinávrhem, že za společenskou újmu mi zaplatí 1000 Kč, což se stalo a já to akceptoval.

Tuto informaci jsem také přilepil do diskuze na Novinkách. Mám takový pocit, jakoby cenzor, nebo někdo z redaktorů Novinek byl zainteresovaný u ČP a proto hned po mém přspěvku musel tento článek pryč s hlavních zpráv někam, kde jej již nikdo nenajde !