Listopad 2011

Nejlepší gyros v Brně

14. listopadu 2011 v 9:36 | Koutný
Ano, je to již asi 5 let, co naprosto nejlepší gyros si mohl člověk sníst ve vietnamském bistru na Svratecké v Komíně. Velká porce z kvalitního vepřového masa, zelenina , křupavé hranolky a tatarka, to vše za 35 Kč, pivo tam napřed stálo 10 Kč, později 13 Kč.
Pak rodinka kolozubého Rákosníka někam odešla a převzala to rákosnická krasavice, hranolky byly naráz gumové, porce menší a cena vyšší 45 Kč, za rok zkrachovala, protože tam lidé přestali chodit !
O letošních prázdninách se na rohu Skácelovy a Purkyňovy otevřelo nové bistro s balkánskou obsluhou. Mimo jiná jídla tam také nabízí gyros. Z počátku to byla radost pohledět a ochutnat. Kvalitní maso, velké porce zeleniny, křupavé hranolky, vše vzorně zabaleno, cena 55 Kč. Postupem času však kvalita upadá, občas je maso obeschlé, porce zeleniny den ode dne menší, když na to upozorníte obsluhu, tak vám přidá trapný jeden proužek zelí a případně řekne, že majitel nařídil dávat menší porce. Včera jsem to již nevydržel a řekl jim, že množství zeleniny je již sotva čtvrtinové, co dávali před pár měsíci a mezitím však zvýšili cenu na 60 Kč. Odpovědí mi byly jen přiblblé úsměvy. Ano na začátku jsem tam chodil pro gyros alespoň 3 x do týdne, nyní 1 x za dva týdny a uvažuji o tom, že tam již nepůjdu vůbec.
Po dalším měsíci mohou dodat, že ti Balkánci jsou již docela oprsklí. Kvalita jde ještě více dolů. Klidně vám tam dá seschlé a připálenené maso, co se mu tam hodinu povalovalo (to dříve seškrábl a vyhodil). Stále tam ještě chodí troubové nakupovat, ne již tolik, ale jim to stačí. Dnes je neděle, vařit se mi nechtělo a tak jsem tam přišel, před bistrem stál jedinný zákazník, obsluha dva mladíci si ho vůbec nevšímali. Vydržel jsem to asi 5 minut a pak hodně nahlas říkám, že si chci objednat gyros s hranolky a ty se budou dalších pár minut smažit. Jeden hoch z obsluhy pokýval hlavou řekl moment a dál popíjel svou kolu, druhý válel těsto na picu. Po další minutě mne to již naštvalo tak, že jsem jim řekl : Hoši, když kašlete na zákazníka a nemáte zájem o jeho peníze tak si zde dejte do sortimentu hlavní titul - "Zákazníku polib nám prdel , slož peníze a nic nechtěj!"
A šel jsem domů, udělal si hemenex, zapil pivem a bylo mi dobře.

Naše školy - zahušťování blbců

7. listopadu 2011 v 21:34 | Koutný
V Komínském zpravodaji se paní ředitelka místní Základní školy chlubí jak báječně dopadla ministerská kontrola na jejich škole.
Bod po bodu na dvou stránkách cituje závěry komise. Mimo jiné se čtenář doví, jaký mimořádný zřetel je kladen na práci s dysgrafiky, podobně také s dyslektiky, kolik se věnuje času zanedbaným dětem ze slabých rodin atd.
Ani slovo však o tom, jak chce škola zajistit, aby její žácï měli potřebné vědomosti, jak zvýšit úroveň znalostí a jak pracovat s nadanými dětmi.
Takže výsledkem je, že kantor většinu času věnuje těm podprůměrným,aby mu nepropadli a ti lepší pak nutně upadají do průměru, nebo i dost níže a ten průměr stále klesá.
Vedu letecko-modelářské kroužky na školách již 40 let, ale takové nešiky a natvrdloně jaké tam mám v posledních třech letech, to jsem zatím ještě nikdy neviděl (že právě z těchto chlapců se mi podařilo vytvořit nejúspěšnější tým na Mistrovství ČR mládeže, to je opravdový zázrak). Po tři poslední roky žádný ze začátečníků ve věku 10 - 14 let neuměl spočítat kolik je 1/2 ze 75 !!! Ano z 15 chlapců to neuměl žádný a to platí o žácích z různých škol !!! Oni umí citovat kde jakou pitomou reklamu z TV, ale neřeknou vám svými slovy, co je v tom článku co před chvílí četli. Také si můžete spočítat kolik hodin za rok, kdy se opravdu učí, kolik dnů odpadlo od sametové revoluce, jak dlouhé jsou vánoční prázdniny, jarní prázdniny, pololetní, čtvrtletní, třičtvrtě letní, o co jsou prodlouženy Velikonoce, 17. listopad a k tomu všemu ještě vždy navíc nějaký ten den ředitělského volna...
Nejen na ministerstvu školství by si měli uvědomit, kteří lidé ve státě vytváří největší hodnoty a že právě nadaný jedinec, pokud dostane příležitost, pak uživí desítku méně schopných. Takže by bylo logocké především podporovat ty, kteří mají k tomu předpoklady, aby se jejich talent co nejvíce rozvíjel. Zatím je to podobné, nebo ještě horší než za socialismu, tehdy se razila teorie živého plotu, co přerostlo, to se zastřihlo.
Můj dědek byl obyčejný sedlák a říkal : když sedlákovi jdou krávy a nejdou mu prasata, tak musí investovat více do krav, pokud bude cpát peníze do prasat, tak zkrachuje ! Myslím, že je to výstižné i pro celou naši společnost.