Září 2011

Nová vražedná droga

30. září 2011 v 10:18 | Koutný
Na Novinkách a v Právu je článek o nové syntetické droze, která je mnohonásobně silnější než heroin, prodává se hlavně na Severní Moravě a má na svědomí již 3 životy. Když si uvědomíme kolik stojí námi občany placená "péče o narkomany", kolik lidí a organizací s mizivými úspěchy se na tom přiživuje, tak docházím k jednoznačnému závěru :

1. Celý ten boj proti drogám a dopingu je směšný a jen zvyšuje zisky mafiánům, co s tím podnikají.
Mexiko si s tím neví rady, stovky vražd, zkorumpovaná policie i soudci. Prezident již uvažuje o legalizai drog. Pokud se tak stane, pak cena drog půjde o nějaký ten řád dolů a mafiáni přijdou o své kšefty.
2. Naprosto přiblblé zákony a zkorumpovaní soudci jsou však také v našem absurdistánu :
studentka, která si vypěstuje pár stonků marijánky, udělá pár jointů a nějaký nabídne kamarádům je odsouzena k nepodmíněnému trestu odnětí svobody. Učitelka, která ve škole prodává syntetické drogy ve velkém dostane jen podmínku !

Ale nemůžeme se tomu vůbec divit. Mafie byla také jedním se sponzorů naší sametové revoluce a ona investovala nemalé částky do svého obchodu s drogami v ČR. Je zcela samozřejmé, že mafie si nenechá kazit své kšefty nějakými amatéry pěstujícími si doma, pro svou potřebu konopí !!! To by byla zmařená investice a naši soudci to dobře chápou - asi jsou také patřičně motivování !!!

2x tři mrtví

15. září 2011 v 8:47 | Koutný
Všichni naši občané byli více jak týden masírováni médii informacemi o smrti tří našich hokejistů-mistrů světa, při letecké havárii v Jaroslavi. Nespočet článků, komentářů v TV, shromáždění na Staromáku, různých za vlasy přitažených pateorií o příčinách havárie atd.
Nyní se stalo další neštěstí a opět tři naši občané zahynuli při havárii autobusu v Řecku. Dvě mladé dívky a jedn muž. Na Novinkách je velká diskuze a někteří čtenáři poučují, proč bylo správné takto zfanatizovat národ kolem smrti hokejistů a proč po těch mrtvých z Řecka ani pes neštěkne. Dovolil jsem si na jeden takový názor reagovat :
Pane Matějíček máte jistě právo na svůj názor i když mi připadá dost přitažený za vlasy. Ano hokejisté dělali dobře své řemeslo, dokonce díky velkému štěstí byli mistři světa. Zkrátka bavili lidi a byli za to po čertech dobře placeni.
Nevím zda znáte ony zabité z autobusu v Řecku. Jistě také měli svá zaměstnání a svou prací přispívali k tvorbě národního důchodu, hlavně také měli své rodiny a přátele a zasloužili by si trochu úcty. Především to byli naši lidé a po tom organizovaném humbuku kolem zabitých hokejistů je reakce celé naší společnost na podobnou tragedii "jen obyčejných lidí" naprosto trapná !!!

Havarovaný Jak-42

9. září 2011 v 14:39 | Koutný
Několi dnů je hlavním tématem televizních novin havárie ruského letounu Jak-42 s hokejisty z Jaroslavy. Ano, byli tam tři naši reprezentanti - mistři světa. Spadlo již více letounů, bylo tam více mrtvých, ale takový humbuk se kolem toho nedělal. Na Novinkách je další z mnoha debat, zajímavé jak se k tomu vyjadřují lidé, kteří o létání vůbec nic neví :


Ludmila Hloušková, Liberec
Proč nemají moderní,své vlastní letouny? Do těch plechovek by mě tam asi nikdo nedostal...

Ale dostal ! Stačí dovolená na Krétě. Tam letíte s Travel service (nic moc, ale jsou to naši), nazpátek ale aby se ušetřilo, tak si najali Slov Air a ten to přehrál nanějakou španělskou charterovou společnost.
Ten Boening 732 měl téměř 30 let. Seděli jsme hned v první řadě, svou mizernou angičtinou se ptám letušky : "Ze kterého leteckého musea jse to vytáhli ?" Ona na nepříliš nadšená se ptá proč, já na to, že letoun je starší než ona ! Pochopila, že o tom něco vím a začala brebentit, že letoun byl modernizován a prošel velkou omlazovací kůrou. Říkám já vím, vyměnili motory, potahy sedaček a kobereček, ovšem bezpečnost letounu je dána počtem startů a přistání. Hlavní nosník křídla ani skořepinu trupu neměnili a tam již pracují únavové lomy...! Již nic neříkala a začala motat nějakou šňůru zajišťující dvéře proti samovolnému otevření a to byl opravdu ŠOK. Tak jsem jí řekl, že bych rád viděl manuál výrobce letounu s takovým zajištěním...
Ano ten krám, co jsme s ním letěli byl o polovinu starší šrot, než ten Jak-42, co havaroval s hokejisty! Naštěstí nám tam natankovali pořádné palivo.

Na ČT1 - Reportéři řekli pravdu o důvodech pozastavení stavby Tunely Dobrovského

7. září 2011 v 10:20 | Koutný
V pondělí 5.9. 20011 večer ČT1 v pořadu Reportéři odvysílala pořad o stavbě VMO tunely Dobrovského - důvody přerušení výstavby a škoda za 150 milionů Kč.
Zájemci si konečně mohou tento pořad najít na internetu a poslechnout korektní informaci o to, kdo zdržení a prodražení zavinil.

Takže ing. Štěpaníkovi jsem zaslat tento e-mail : Pane kolego gratuluji ! Je to malý zázrak, že TV mohla odvysílat pravdu o důvodech přerušení stavby. Malá vada na kráse byla ta poznámka o pitomcích, oni to jsou spíše vychytralí zločinci - mafiáni. Nicméně já bych zdůraznil, že investor záměrně prosadil předražený nesmyslný projekt a nepřipustil možnost variantního řešení dlouhého tunelu ze spodních Žabovřesk přímo do Kr. Pole, který by vůbec nezatahoval tranzitní dopravu do obytné zóny, nebylo by zapotřebí žádné monstrózní křižovatky, nenarušovala by se statika domů na Dobrovského a vůbec by nebyly žádné problémy s dopravou po dobu výstavby, vše by bylo ekologicky čisté a hlavně lacinější. Ředitelství silnic a dálnic však záměrně prosazuje drahé, nesmyslné projekty ničící životní prostředí, využívá toho, že politici a příslušní úředníci si mezi sebou rozdělují tučné provize a ty jsou tím větší, čím je stavba dražší !
S pozdravem L. Koutný