Srpen 2011

Krize a důvěra v politiky

21. srpna 2011 v 18:05 | Koutný
Podle dnešních Novinek Merklová a Sarcozy mají méně než poloviční důvěru občanů. Naše vláda má méně než 5% důvěry občanů a nic se neděje.
Celá finanční krize je vyvolaná diletanty ve vedení největších bank a raitingových agentůr - tito nýmandi jsou zároveň nejlépe placenou kastou v celém světě a nenesou žádnou odpovědnost, vše za ně zaplatí obyčejní lidé. Politici jsou jen dobře placené loutky těchto hochštaplerů, které si ovšem také dost nakradou. Tento systém je ještě více prohnilý než byl socializmus, přestoupili jsme z bláta do louže !

Problémy Řecka nezachrání žádné půjčky, ani mezinárodní dluhopisy. Jediným správným řešením je státní bankrot !
Názorný příklad, jak lze vše elegantně řešit je Island. Tam si prosadili referendum, pak na základě referenda odvolali poslance z parlamentu, odmítli platit lichvářské úroky Anglii a Nizozemí, když prezident s tímto nesouhlasil, odvolali prezidenta. Podvodníci bankéři, kteří tam ten bankrot zavinili buď utekli za kopečky, nebo již sedí za mřížemi. Vykašlali se na zprofanované politické strany a do nového parlamentu zvolili známé poctivé odborníky. Takže dnes tam politici slouží lidu a ne naopak, jak je tomu u nás.
Merklová a Sarcozy zkourumpovali evropská media, aby se lidé o tom, co se stalo na Islandu nedověděli, takže zbývají jen neoficiální media jako tento blog.

K čemu jsou zákazy a vyhlášky

20. srpna 2011 v 11:49 | Koutný
Vyhláška zakazuje volný pohyb psů bez vodítka, nebo náhubkového košíku, policie to má kontrolovat a přestupky trestat !
Jaká je praxe, to všichni dobře víme. Většina pejskařů venčí své miláčky bez náhubků i bez vodítka a extrementy po nich neuklízí.
Pak je zde další vyhláška zakazující koupání psů na přehradě a rybnících, především tam, kde se také koupou lidé.
Jaká je praxe uvedu na příkladech :
Byli jsme na Kadlečáku v Líšni. Vedle nás na dece leželi dva mladí lidé s hodným psem střední velikosti, neurčité rasy.
Pes seděl klidně vedle deky a nikoho neobtěžoval. Přijela cyklistická hlídka městské policie a trestala slečnu - majitelku psa pokutou 200 Kč za to, že pes nebyl na vodítku. To, že tam běžně jiní pejskaři posílají do vody mezi děti nikomu asi nevadí, to ti policajti nevidí ?
Babídolský rybníček je v chráněné krajinné oblasti. Byla tam také cedule upozorňující na tento fakt a zakazující jak volný pohyb psů, tak především jejich koupání v rybníku. To bylo pravdou ještě před asi šesti roky. Pak zvítězila komercializace. Radní z Ořešína přehlasovali svého kolegu, který žádal zachovat původní stav, kdy tam byla nejčistší voda v okolí Brna. V té vodě žilo asi 7 různých druhů divokých kačenek, které tam vyváděly svá mláďata, byly tam dva páry nádherných ledňáčků. kteří tal létaly jako živé drahokamy. Ve vodě bylo hodně užovek různých velikostí, na horní straně pak kvetly nádhené lekníny, pod hrází, kde trochu prosakovala voda z rybníiíka bylo plno kozáků a jiných hub.
Všechno je jinak jak řekl moudrý rabím těsně před svou smrtí ! Radní z Ořešína pronajali rybníček soukromému rybáři. První, co udělal bylo, že zboural onu ceduli se zákazem koupání psů, on je tam pánem a psům to povoluje ! Pak zlikvidoval vyznačení hráněné oblasti. Psi pozabíjeli mladé kačenky, staré se odtamtud přesunuky dolů po potoce. Pak se do vody nasadili kapři a pro ty na dokrmování dovezli dvě dodávky starého chleba, který kvasil a plesnivěl ve vodě. Při následném kontrolním výlovu žádnou rybu nechytli, ryby byly přežrané a návnady je nezajímaly ! Pak majitel do vody vhodil kopec hnoje a vodu na pár let zcela zamořil. Všichni vodní ptáci zamořený rybník opustili, opustily jej i užovky.Nyní po pár letech se voda trochu pročistila a na hladině je vidět kačení rodinka s mladými, snad se tam vrátí život, pokud nějaký pitomec zase vše nezamoří hnojem.
Tento týden jsem chodil na přehradu, pěkná zátoka mezi Sokolákem a hospodou u Šuláků vždy lákala rodinky s malými dětmi. Ve čtvrtek jich tam bylo plno. Děcka řádila ve vodě (která byla před tím čistá bez sinic) a trochu ji u břehu zakalila . Pak se nad chodníkem objevila vysoká a silná mladá žena s koněm, po půl hodině zanedla koně mezi děcka a ptala se maminek, zda může koně zavést do vody. Ty maminky souhlasily, pro děcka to byla atrakce. Tak se kůň brouzdal vodou a když byl vyváděn ven, tak na rozloučenou do vody pislal celou dávku koblížků. Matky dětí začaly řvát, že je to hovado a že se tam mezi kobylenci mají koupat jejich děcka.
Říkám, ten kůň za to nemůže, on nemyslí (i když vím z vesnice, že při plavení to koně nedělávají), za koně odpovídá jeho majitelka a myslím, že na vině jste i vy, které jste s tím souhlasily. Jedna babička hned prohlásila, že ta pitomá ženská by zasloužila po tlamně, kdyby tam byl její manžel, tak by to zařídil. Říkám paní pokud váš manžel je podobné figury jako vy, tak by špatně dopadl, ta ženská měří přes metr osmdesát a má dobrých 100 kg. Ovšem, máte li mobil, pak můžete zavolat policii a ta to s koňačkou vyřídí. Nikdo nikam nevolal a děcka se dál koupala mezi kobylenci...

Devastace lesa

20. srpna 2011 v 10:20 | Koutný
Dnešní Novinky pláčou nad devastací lesa komerčními houbaři. Pláčou dobře, ale na špatném hrobě. Zákony zakazující komerční sběr hub jsou pro kočku, když neexistuje žádná kontrola a žádné tresty. A pak naše lesy jsou ničeny mnohem více právě těmi, kteří jsou placeni za to, že je mají chránit a zušlechťovat.
Největší binec v lese dělají právě lesáci, uvedu pár příkladů :
1. V okolí Brna devastování lesa těžbou těžkými mechanismy, zničené mechy vyrytím hlubokých koryt, plošná těžba má za následek při silnější bouři rozsáhlé polomy.
2. Před pár roky v okolí Vranova v zimě traktory s pluhy odstraňovaly z lesních cest sníh tak, že rýpaly a hrnuli i zeminu pod sněhem. Vranovští nám to vysvětlili : to dělají lesáci proto, aby si v noci mohli pohodlně zajet svými osobními auty až na čekanou, víte oni nestřílí jen loveckými puškami, ale i automatickými zbraněmi, v noci často slyšíme dávky ze samopalu.
3.Lesácký snob si u Vranova odemkne závoru a pak v lese řádí na čtyřkolce jako pominutý.
4. Mezi Rýšovou a Helenčinou studánkou řádil nějaký Rakušan na off roadu. Říkám mu,jak jste sem dostal, že je v chráněné oblasti a že mu lesáci mohou dát velkou pokutu. On mi s úsměvem odpověděl, že dal správci 200 Kč a tem mu sám odemkl závoru...

Ano, to je tržní prostředí. Tržně se chovají lesáci i pytláci masaři. V lese v okolí Jundrova byl majestátní daněk s obrovským parožím, byl zvyklý chodit si až pod balkony paneláků a nechal se lidmi krmit, ztratil veškerou plachost před lidmi a to se mu stalo osudným. Nějaký pytlák masař ho zabil, nejlepší části masa uřízl, odnesl a prodal do okolních restaurací. Zbytek z daňka tam nechal i z celou hlavou a překrásným parožím - zkrátka HOVADO. Proč nejsou pořádné kontroly veterinální inspekce v restauracích nabízejících zvěřinové hody, měli by konterolat nejen zdravotní nezávadnost, ale i zda množství prodávaného odpovídá povolenému odstřelu !