Červenec 2011

Co jsme vyráběli před r. 1989

25. července 2011 v 13:14 | Koutný
Nějaký pan Brtoň, asi sudeťák, který se zúčastňoval strojírenských veletrhů v Hanoveru, píše na Novinkách, že se musel stydět za to, že je Čech a co náš průmysl vyráběl. Nedalo mi to, abych mu připomněl, co se zde vyrábělo a na jaké úrovni.
Pane Bartoni uvedu jen pár příkladů:
1.Cvičný dvousedalový větroň L-13 Blaník, prototyp vzlétl v r. 1954 dodnes hodnocený komisí FAI jako nejlepší školní větroň, ano to jen letoun, který přeletěl Andy, jediný letoun kterému španělský král svěřil svého syna.
2. Cvičný letoun L-29 Delfín, svého času nejprodávanější proudový letoun na světě, vyrobeno a prodáno přes 2500 kusů.
3. Cvičný proudový letoun L-39 Albatros podobně jako Delfín ve své době nejlepší cvičný proudový letoun. Vyrobeno přes 2500 kusů.Po listopadu a prosazení amerikanizované verze L-159 Alca naprosto neprodejný krám, kterých leží přes 70 na skladě a nikdo je nechce !
4. KSB každých 5 let postavila na Středním východě 2 nové rafinerie ( v lepší kvalitě než Japonci), 35 močovin, přes 30 vodíkáren, havarijní a pomocné systémy pro 10 bloků jaderných elektráren (dnes v halách, kde se dělaly špičkové nerezové aparáty je dozrávárna banánů)
5. První brněnská dodávala elektrárny a teplárny do celého světa, první co bylo po převzetí ABB, že se musel zničit archiv všech výrobků včetně výkresové dokumentace a přejít na systém ABB (za celou fabriku nezaplatila ABB ani korunu, jen dodala své technologie a zničila ty naše, zpravidla vyždímá každou fabriku a dovede ji ke krachu).
6. Zbrojovka Brno vyráběla špičkové sportovní zbraně, nejen to ona také vyráběla špičkové bubínkové revolvery a vyzbrojila jimi policii NSR, zde se dokázala získat 1DM za 2,50 Kč.
Dnes po privatizaci vše rozkradeno a bankrot!
7. Podobně Lachema výroba čisté chemie - léky cytostatika atd. Dnespo privatizaci bankrot.
A tak by se dalo pokračovat - celý textilní průmysl, látky v Brně vyrobené prodávali Britové jako svůj produkt...

Hrůza v Norsku a její příčiny

24. července 2011 v 9:42 | Koutný
Myslím, že tato hrůzná událost je i důvodem k přemýšlení. Je hodně lidí, řekl bych že většina v této zemi, kteří nesouhlasí s politikou kterou naše vláda provádí s rómskou menšinou. Rómská babička, která se stará o vnouče dostává 5 000 Kč měsíčně, proč ne také česká a moravská ?! 60% naší populace nedosáhne na průměrný plat. Podle platu se pak počítá důchod, ale pro Cikána, který nikdy nepracoval se počítá důchod z průměrného platu, tedy Cikán který na svůj důchod nedal ani korunu, celý život se živil z příspěvků na děti a z krádeží, tento Cikán dostane větší důchod než většina majoritní společnosti. Jsou lidé, kteří si tyto zvrácenosti v našem státě uvědomují. Neexistuje politická strana, která by si do programu dala nápravu těchto zvráceností. Pro někoho to může znamenat flustraci, beznaděl a případně i touhu vše řešit jinými prostředky. Myslím, že politici sami vyrábí problémy, které pak neumí řešit. Z beznaděje může vzniknout extrémismus !!!
Tento text zveřejněný jako příspěvek do diskuze na Novinkách tam vydržel 10 minut, pak byl cenzorem vymazán a já dostal 24 hodinový distanc. Moje odpověď pak byla : Řekněte mi kterým pravidlům odporuje, v čem nemám pravdu ? Právě takoví idioti jako je tento censor přisluhující zločinné politice, právě tito způsobí, že se i u nás mohou objevit lidé, kteří vezmou spravedlnost do vlastních rukou a pak se bude Evropa divit, co se to děje v této malé zemi. Zakrývat si oči, nikdy k ničemu dobrému neposloužilo ! Nicméně cenzor jaksi přehlédl, že jsem tam publikoval eště jeden příspěvek : Obávám se. že tu hrůzu v Nosku zavinili evropští politici.>Začalo to v Německu, kam si na práci, kterou nechtěli Němci dělal, pozvali gasarbajtry z Jugoslávie a z Turecka. Přistěhovalecká politika ve Francii a ve Velké Británii doslova lákala lidi z bývalých kolonií k hromadnému stěhování do metropolí těchto zemí. Tito lidé většinou nemají kvalitní vzdělání, mají jiné náboženství a jiný způsob života. Přes veškerou politiku je majoritní společnost bere jako něco podřadného,co musí být trpěno. Především pak děti těchto přistěhovalců, plně využívající výhod sociálního státu, kterým se dostalo určitého vzdělání, cítí pohrdání majoritní společnosti s jejich etnikem. Právě tito pak jsou snadným cílem teroristických skupin verbujících nové členy... Zajímavý názor na tento hrozný čin má jeden policejní důstojník : Evropa díky svým politikům úsilovně pracuje na sebezničení své kultury. Někteří lidé si uvědomují reálnou skutečnost a také fakt, že proti mašinerii úředníků v Bruselu jsou bezmocní. Většina lidí rezignovala, najdou se však mladí, kteří se se současným stavem nehodlají smířit. Mezi těmi, co nerezignovali jsou radikálně zaměření jedinci, někteří se organizují. Jiní a ti jsou nejnebezpečnější volí individuální teror, jako mstu společnosti za to, že sebou nechá manipulovat neschopnými politiky.

Další půjčky pro Řecko

22. července 2011 v 14:55 | Koutný
Pochopte prosím, že zde již vůbec nejde jen o Řecko. Řečtí politici ví, že ty dluhy nikdy zplácet nebudou. Velmi dobře to ví jak Merklová, tak i Sarcózy. Tak o co jim vlastně jsde ?
No přece zůstat dále u moci ! Říci pravdu, že Řecko zbankrotovalo, protože podvádělo a žilo si nad poměry, to vyvolá lavinu, za chvíli se stejně poveze Portugalsko, Irsko, Španělsko a Itálie. Celá Eurozóna se rozpadne. Lidé si uvědomi, že bankéři a rejtingové agentury uměle vyvolaly finanační krizi s cílem okrást obyčejné lidi a přihodit na hromadu největším pracháčům. Je zde riziko, že národy Evropy by mohly vypráskat své politiky a bankéře stejným způsobem, jako to udělali lidé na Islandě.
Takže každý rok, který se Merklová, Sarkózy a jim podobní udrží u moci je pro ně dobrý. Podle hesla Po nás potopa !
Jinak, je jasné že EU, ani USA nemohou se svou "demokracií" a sociálním státem dlouhodobě konkurovat Asii a Jižní Americe. EU možná na nějaký čas se bude muset uzavřít formou celních bariér (nové větší RVHP), než přijde kolaps, USA to budou asi řešit válkou.
Potvrzuje se, že euroatlantické chápání demokracie je v praktické soutěži s novými velmocemi (jako jsou Čína, Indie, Brazílie a Japonsko) velkou brzdou ekonomiky. Americké politické špičky již před více jak desetiletím pochopily tento fakt. Výsledkem má být NWO (New World Order - Nový Světový Pořádek) na který musí přísahat každý nový americký prezident ať je to demokrat, nebo republikán. Kdo to umí dobře na googlu, tak si tam najde rozhovor kandidáta na amerického senátora s reportérem a hlavně co on říká o názorech svého spolužáka a přítele Rockeffelera o jeho společnosti yvolených, do které ho lákal a co sliboval. Dovíte se pravdu, že o útoku na dvojčata mu tento říkal již rok před tím,co se to stalo, že se jednalo o jeden velký podvod, jehož cílem byl vpád do Afganistánu, o podvodu se zbraněmi hromadného ničení - další podvod CIA a vlády USA, jen aby se mohl okupovat Irák atd. Dovíte se,že současný stav je neudržitelný. Nutně musí přijít demokracie pouze pro vyvolené a ostatní budou pouhými bezprávnými otroky (vždyť ta slavná demokracie v antických Aténách fungovala úplně stejně)!

Vietnamské jídelny

15. července 2011 v 11:29 | Koutný
Dnes na novinkách je zpráva o opakovaně zoufalé hygieně u cizince prodávajicího maso bez patřičného povolení a pokutě 50 000 Kč.
Ano někteří Rákosníci maji speciální přístup v podnikání s potravinsmi. Ale ne vždy všichni. Před deseti roky bylo v Brně - Komíně n Svatecké u zastávky tramvaje takové malé Ťamanské bistro. Vedl to kolozubý Vietnamec, měl tam pořádek, čisto, velice hezkou manželku a dvě šikovné děti.
Tento Rákosník prodával nejlepší gyros v Brně a dalekém okolí, vždy křupavé hranolky, nebo rýže, velká zeleninová příloha, hranolky a to vše za 35 kč a pivo za 10 kč. Bylo tam stále plno lidí, pak pivo podražilo na 13 kč, ale pořád paráda, když jsem jel v zimě z běžek, nebo v létě z koupání na přehradě, vždy jsem se tam stavoval. Naprosto nesrovnatelná kvalita oproti stejnému jidlu v asijské jídelně u Teska (tam to nestálo za nic).
Pak se před pěti roky vše změnilo, šéfovat tak začala exclusivně vypadající Vietnamka, maso na gyrosu bylo obeschlé, hranolky gumové a cena se zvedla na 45 kč. Moc zákazníků tam neměla a před rokem to tam zavřeli.

Naši lékaři

14. července 2011 v 14:13 | Koutný
V roce 1976 jsme jeli na naši první dovolenou do Jugoslávie. Týden před tím náš osmiletý syn blbnul s kamarády a na táboráku pálil igelitový pytel a na klacku s ním točil, kus hořícího igelitu mu spadlo na ruku. Ošklivá spálenina až na maso.
Na středisku v Žabovřeskách paní doktorka tvrdila, že z toho bude mít památku do konce života. Řekl jsem jí že za dva dny jedeme k moři. Ona, že s tím do slané vody nesmí, že by ho to strašně pálilo, rozleptal se strup a zranění se zhoršilo.
Řekl jsem : paní doktorko naši piloti v Anglii, co byli sestřeleni a hořeli, tak po pádu do moře se jim to hojilo lépe než těm, co spadli na pevninu.
Ona na to, že to je beletrie a úplná hloupost. Jediná možnost je zranění vodotěsně izolovat. Takže do vody šel Petr s na ruce navlečeným polyuretanovým pytlíkem zaškrceným gumičkou. Při potápění se později pytlík rozrhl.
Petr zjistil, že to v mořské vodě nijak neštípe - bodejť by jo, vždyť on to je fyziologický roztok. Po deseti dnech jsme jeli domů a spálenina na ruce byla perfektně vyhojená.
Kontrola u paní doktorky Čechové byla naprosto zbytečná. Ta se jen ptala na které klinice to chlapcovi ošetřovali. Řekl jsem na žádné, to ta mořská voda, jak jse Vám před dvěma týdny říkal. Ona se pak omlouvala, že o tom nic nevěděla a ve škole se nic takového neučili.
Tato paní doktorka měla stárnoucí sestřičku, manželku důstojníka paní Novákovou. Ona asi již špatně viděla. ale brýle nenosila a tvářila se jako mladice. Při odběru krve se pětkrát nemohla trefit do žíly, až mi ji nakonec poškodila a vytvořil se tam hrb velikosti fazole. Když jsem si stěžoval u paní doktorky tak ta to svedla na mé špatné žíly.
Po čase se vše opakovalo, já vůl se opět nechal pichat od té stárnoucí "krasavice" poničení žíly bylo větší a časem se z toho vyvinul lipon poměrně velkých rozměrů...

Bylo mi 33 při cestě z Prahy jsem v autobusu zkolaboval. Do pohotovosti ve Velkém Meziříčí mne kolegové donesli jako prkno, které nemluví, nemůže se pohnout, nevidí, ale všechno slyší. Pak na vás perfektně působí hláška sestřičky, že to bude muset počkat, pan doktor si šel na večeři...a tomuto již stejně nikdo nepomůže.
Pak konečně přišel doktor zkusil reakci zorniček - žádná a tak mne prohlásil za poloviční mrtvolu - těžký infarkt a zavolal pro sanitku na Mostiště. V té sanitce to dost házelo, já se z toho probral a když jsme tam dojeli, tak říkám, že mi již nic není. Docent Procházka říkal ať se neodvažuji pohnout, že mám těžký infarkt. Já mu zase říkal, že už mi nic není.
Ráno přišla vrchní setra dělat EKG, nic nenašla, brali mi transamináty, nic nenašli,pak mne honili od čerta k ďáblu nic nenašli. Takže pak ze mne chtěli dělat blázna.
Kolega se na to již nemohl dívat a poslal mne na sportovní zdravotnictví k MUDr Kaplanovi. Ten se mně ptal, měls ten infarkt, nebo ne ? Já na to, že ne. Tak se posaď na to šlapadlo, dal mi dýchač na čumák a á šlapal 1/4 zátěže, pak se ptal, zda zvládnu více, dal 1/2, pak 3/4 a nakonec plnou.
Pak se na ty grafy dlouho díval a řekl : před hodinou tu byli fotbalisté Zbrojovky, ty máš lepoší výsledky než oni, můžeš mi to vysvětlit ?
Říkám já nejsem doktor, ale vysvětlení je lehké. Já jsem se flákal jen 3 týdny, kdežto ti kopálisti již celou zimu. On se zasmál a řekl máš pravdu a žádný infarkt jsi neměl. Tak co to tedy bylo ? No asi cévní anomálie, ale to se potvrdí až po pitvě. Takže zatím raději bez potvrzení - zlatá nevědomost !

V Posku 70% maturantů propadlo viz. Novinky.cz

13. července 2011 v 6:32 | Koutný
To není jen Polsko. Úroveň znalostí žáků a studentů trvale klesá již od dob Rakousko-Uherska. Tehdy absolvent reálky, nebo kadetky toho uměl více, něž dnešní vysokoškolák. Sám jsem se o tom přesvědčil jako dálkový student VUT při zpracování úloha z deskriptivní geometrie, můj kolega, tehdy již dost přes 70 let, který tu kadetku dělal, toho ve svém věku uměl více, než my, studenti VUT.
Totální devalvace znalostí však je za posledních 20 let.
Žáci nemají žádné znalosti a dovednosti dříve získávané v dílenském vyučování. Totální selhávání v matematice po tři roky stejný problém, vždy jiná skupina žáků ve věku 11-14 let a žádný z nich neuměl spočítat kolik je 1/2 ze 75.
Žáci základních škol sice něco umí a PC,ale nejsou schopni vlastními slovy říci o čem je článek, který právě přečetli.
Je to naprostá katastrofa !!!

Dodatečně se omlouvám, protože se dovídám, že ne v Polsku je velký počet blbců, ale že je tomu tak mezi českými novináři. On ten redaktůrek z Novinek neumí počítat a zprznil polský text. I při mé špatné znalosti polštiny zjišťuji, že polský novinář píše, že výsledky letošních maturit jsou horší než ty minulé, kdy propadlo 20% maturantů a že přesná čísla se ještě zjišťují !

Pane Josefe Prokeši urážíte lidi

2. července 2011 v 13:23 | Koutný
Přečetl jsem sí článek DNES z 30. června 2011 od pana Prokeše nadepsaný : Občané Brna jsou jim zřejmě ukradeni.
Je s podivem, že něco tak ubohého lze vůbec publikovat. Tento autor jednak odmítá uznat platnost zákonů a pohrdá nezávislým soudem. Uráží skupinu lidí sdruženích OS VMO Brno (předseda ing. Štepaník má petiční archy s cca 2000 podpisy). Vyzývá ke svolání veřejného shromáždění k dané problematice a zároveň vyhrožuje újmou na zdraví těm, co mají jiný názor než on ! Kde byl tento člověk, když bylo mnoho jednání svolaných OS VMO k dané problematice, proč nepřišel, mohl se tam projevit a nikdo by mu tam ani slovem neublížil.
Kdo se zajímá o danou problematiku, ten dobře ví odkud vítr fouká OS VMO nemá prostředky z provizí velkých staveb, nemůže tedy lobovat u politiků, médií ani si platit lidi, kteří tvoři klaku poplatnou ŘSD. V Brně je uzus, že stavař musí platit provize 1,5% z celkového objemu (to se nepovažuje za korupci, i když se jedná o peníze v hotovosti na ruku - natočila TV NOVA). U naší stavby (jejíž projektant odmítá upravit své dílo tak, aby splnilo zákonné limity) za cca 11 miliard se tedy bude jednat o 165 milonů Kč, myslím že i tato fakta by měla zajímat občany Brna, jde to z našich kapes !