Prosinec 2010

Snížení platů ústavních činitelů

11. prosince 2010 v 10:45 | Koutný

Chat s osobností

Ve středu, 15. prosince 2010, od 09:00 hod., bude odpovídat na vaše dotazy v online chatu statutární místopředseda ČSSD Mgr. Bohuslav Sobotka.

Váš dotaz byl přijat.


Otázka: Pane Sobotka. Včera, po schválení snížení platů ústavních činitelů parlamentem, jsme mohli v TV vidět reakci poslance ODS Tuchoře a místopředsekyně senátu za ČSSD (tuším, že se jmenuje Gajdůšková, nebo Gajdošíková). Přiznám se, že Senát pokládám za odkladnu \"prošlých\" politiků a nejlepší cestovnku, kde se za výlety neplatí, naopak klienti berou velké kapesné. Proto jsem vždy volby do senátu zásadně bojkotoval. Při posledních volbách jsem učinil vyjímku a dal svůj hlas ČSSD, abych podpořil její většinu v této komoře. Po včerejším nanejvýš trapném a občany urážlivém vystoupení vaší místopředsedkyně se musím za svůj omyl hluboce stydět. Její kecy o solidaritě byly naprostým výsměchem celému národu. Pane Sobotko, jsem potenciální volič ČSSD, ale pokud v Senátu neprojde hladce tento zákon o snížení platů ústavních činitelú s platností od 1. 1. 2011, tak již nikdy nebudu ČSSD volit, svůj hlas dám komunistům. Kecy o solidaritě se stáními zástupci,jsou naprostým blábolem, zcela průhlednou snahou nahrabat si, co možná nejvíce. Ve svém okolí vidím, že většina lidí má stejný názor a takovýto postup ČSSD může zavinit její prohru v dalších volbách. Opravdu jste hrozně naštvali spoustu lidí. Rád bych od Vás slyšel, jak se ČSSD v Senátu zachová a jak zamezí podobným úletům vaší místopředsedkyně. Ta dáma se odkecala před celým národem !!!
Ing. Lubomír Koutný


Senát schválil zrušení státních maturit

10. prosince 2010 v 9:14 | Koutný
Tady je názorný příklad naprosté tuposti pánů senátorů. Asi mají úzké vazby na podnikatele s natvrdlými synáčky umístěnými na soukromých školách, kde je úroveň pod psa, ale každý, kdo zaplatí, tak maturitu dostane. Pak může studovat na nějaké podobné vysoké škole pro úplné blbce, jako je v Brně ona Englišova, nebo si zařídí diplom v Plzni.
Máme více jak 20 let po LISTOPADU a v zákonech stále čím dál, tím větší binec. Chápu, že partaje mohou do sněmovny poslat jen své lidi a to žádní lumeni nejsou.
Pokud by si uvědomili, že nic pořádného nevymyslí, ale měli dobrou vůli, aby to fungovalo, pak nebyl problém vzít německý systém, za půl roku to přeložit, schválit a mohl zde již 20 let být pořádek.
To však páni poslanci ani partaje zásadně nechtěli, oni potřebují totální bordel, aby si mohli co možná nejvíce nakrást.

Infekce z našich nemocnic

10. prosince 2010 v 8:50 | Koutný
Noviny píšou o infekcích získaných v nemocnicích. Prý v ČR na tom jsme dobře, v našich nemocnicích se údajně nakazí pouze 10% pacientů, zatím co v Itálii 25%. Těch 10% oproti 25% by nás mělo potěšit. Myslím, že to vyšší procento v Itálii je dáno především tím, že naše nemocnice velmi nerady nějak registrují a do dokumentace zaznamenají takovou infekci v nemocnici získanou. Stejně jako nenapíšou, že původní diagnóza byla naprosto chybná !
V r. 1979 jsem měl bolesti v zádech a moči krev. Doktor na JE Dukovany naznal, že je to po přechozené chřipce a poslal mne na RTG v Brně Na Vyhlídce. Tam naznali, že ledvina je velmi zvětšená, závěr CYSTIDA, nebo TBC a odeslali mne do nemocnice U Svaté Anny, tam dělali SONO a TRG znovu, ale s kontrastní látkou. Opakovaně tvrdili, že se jedná o CYSTIDu, nebo TBC a že ledvina se musí vyoperovat, na což mne se snažili přemluvit. Zásadně jsem toto odmítal a manželka vzala obálku s 5000 Kč, šla za zástupcem primaře MUDr Synkem, ten se na snímky podíval a řekl : paní Koutná to snad nejsou doktoři, ale blbci. Podívejte se, tady 7 cm pod ledvinou je v močovodu zaseknutý ledvinový kamínek velikosti citronového zrna a blokuje odtok moče, proto je ledvina nafouknutá. To ani nebudeme řezat, ale stáhneme to Zeisovou smyčkou do močového měchýře. Až to manžel vymočí, tak se udělá rozbor a určí dieta. Ano, za 5000 mi zachránil ledvinu. Nicméně již před tím jsem při záchvatu ze špinavé vany dostal nějaký úporný plísňový exém na záda a při zákroku pak infekci močových cest, kterou mi pak půl roku léčili. Ten exém nebyl zcela vyléčen nikdy, ale do dokumentace se nedostal, když jsem chtěl na kožní, tak mi doktorka, řekla : pane inženýre vy nevíte, co všechno by jste tam mohl chytit, to si vyléčíte až doma ambulantně. Když jsem ten kamínek vymočil a šel ukázat ošetřujícímu mladému lékaři, tak ten jej vzal a hned hodil do záchodu asi proto aby neměl práci se zápisem pro chemický rozbor. MUDr Synek to komentoval velmi stručně : HOVADO . 
Při operaci žlučníku jsem dostal tranfúzi a s ní také žloutenku, po operaci - pozitivní australák....
Tak to je naše špičkové pracoviště Fakultní nemocnice U Svaté Anny.