Rozum tentokrát zvítězil

17. září 2009 v 15:09 | Koutný
Dnes opakovaně ČT vysílá mimořádné vystoupení předsedy vlády Fishera . Po půlnoci mu zavolal americký prezident Oama a sdělil mu, že Americký radar se v ČR stavět nebude. Televizní komentátoři se mohou zjančit a zahlcují nás svými bláboly. Jediné rozumné, co z toho člověk slyší je závěr NATO, že v Evropě se budou financovat pouze projekty zajišťující obranu proti reálnému nebezpečí.
No, tomu se říká pokrok, takže již nebudou vyhazovány miliardy na úplné nesmysly a hlavně se již dále nebude prostým lidem lhát, že ten radar u nás a antirakety v Polsku měly sestřelovat rakety ze Severní Koreje a z Iránu letící na USA.
On totiž i žáček základní školy, který jednou viděl glóbus se nestačil divit, že by ti Korejci stříleli na USA přes celou Asii, Evropu a Atlantický oceán, když přes Tichý oceán je to 4x kratší vzdálenost. Ti, co již měli fyziku a nehráli v hodině karty, pak dobře ví, že mezikontinentální raketa odpálená východním směrem je urychlena rotací země a tak uletí mnohem dále, nebo unese mnohem více, než ta co by ji nějaký vůl odpaloval západním směrem.
Takže každému rozumnému člověku muselo být jasné, že celý systém neměl sloužit proti raketám z Iránu a Koreje, ale proti zbytkům Ruských raket v případě preventivního jaderného útoku USA (detaily si můžete přečíst ve vojenské doktríně USA).
Naštěstí dnes v USA již nemáme za prezidenta Jirku Mladé Křoví, který šel na ruku vojensko průmyslovému komplexu, bez ohledu na to, co to bude stát a jaká to přináší rizika.
Dnes je prezidentem Obama, který se snažií zbytečná rizika nevyvolávat a finance investovat tam, kde je jich zapotřebí. Takže celkem logicky se snažil o rozumnou dohodu s Ruskem. Zdá se, že se s Putinem rozumně dohodli a je to ve prospěch lidem v Evropě i Americe.
Někomu může být právem líto těch zbytečně vyhozených milionů na oblbování našich lidí, pořezaných srnek o zátarasy v brdských lesích. Někdo dokonce polituje některé naše politiky prosazující radar proti naprosté většině národa.
Ovšem i u nás existují lidé, kteří se s fakty těžko smiřují. Celou dobu nám lhali a dofali, že jsme prosťáčkové, kteří uvěří každému nesmyslu pokud jej bude opakovat Spící Kníže Pán, Krasoblábolil exprezident Havel, nebo zanotuje Rusovlasá Pěnice. Ještě nedávno se spojili na napsání ubohého dopisu prezidentovi USA, požadující instalaci radaru u nás. Dost to připomínalo známý Zvací dopis z r. 1968. Proto tyto lidi nemohu litovat, zaslouží jen schovívavý úsměv a dobře si zapamatovat jak lžou a za kterou partaj budou kandidovat v příštích volbách. Doufám, že naši lidé nezapomenou a ve volbách jim to spočítají. ČSSD je nyní proti rozpuštění sněmovny a listopadovému termínu předčasných voleb. Myslím, že nyní po zrušení výstavby radaru právě promeškali mimořádně výhodnou konstelaci s velkou šanci na vítězství.

Pro ty co se zajímají o fakta, co by přinesl za rizika samotný radar a především pak sestřelená hlavice, doporučuji si přečíst můj článek na rejpalek.blog.cz prosinec 2007 Americký radar v Brdech
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama