Červen 2008

Miloš Zeman se vrací do politiky ?

3. června 2008 v 15:25
Zemanův návrat ?
Miloše Zemana považuji za jednoho z nejchytřejších českých politiků a jsem ochoten mu tolerovat i jeho občasné hrubší výrazy. On totiž zpravidla nazývá věci pravými jmény a někdy i své posluchače pobaví, což od ostatních politiků nelze očekávat, ti nás tak akorát naštvou.
Ano byl to on, kdo vytáhl ČSSD až do pozice vládní strany a z provinčních politiků udělal ministry. Někteří z nich jaksi nemohli unést, že hrají jen druhé housle a svérázně mu pak poděkovali při volbě presidenta - dali hlas Klausovi. Nevím, co jim za to bylo slíbeno, ale jsem přesvědčen, že tak nastartovali úbytek popularity ČSSD a pozdější vítězství ODS ve volbách, včetně ztráty jejich vlastních pozic v politice, ano taková byla odměna za zradu.
Topolánkova DEFORMA znechutila většinu národa. Chudým brát a bohatým přidat, to je vlastní ODS. Samozřejmě, že zbohatlíci si mnou ruce, ale také vidí, že po příštích volbách může být vše jinak. Dnes by s převahou vyhrála volby ČSSD, není to zásluha jejího vedení, je to jen a jen důsledek hrozné politiky ODS a přisluhujících lídrů dvou pidistran.
Naopak poslední SÁZKA NA BURANY, jak jinak lze nazvat maškarádu v hokejových dresech s přiblblým sloganem, na dálku to smrdí zeleným mozkem. Bylo by dobré, aby do vedení ČSSD přišel někdo rozumný. Návrat Zemana by byl velkým přínosem pro tuto partaj, ale její současní lídři tím nemusí být nadšení, hlavně ne ten nejvyšší, proto, že by to mohlo ohrozit jeho koryto.
Přiznávám, že Zemana mám rád i když mu nemohu zapomenout, že mne několikrát hluboce zklamal. Poprvé to bylo v tzv. Bramberské aféře, podruhé, když nejprve tvrdil, že vstupu do NATO musí předcházet referendum, pak na to jaksi zapomněl a celá ČSSD zvedla ruce pro, potřetí to bylo jeho pojetí provádění akce ČISTÉ RUCE, vše vyšumělo do ztracena, ale chápu, že to asi byla daň koaliční smlouvě a také ČSSD potřebovala peníze z provizí za Řídícií systém a palivo pro JETE.
Úvaha o Zemanovi jako kandidátu na příštího presidenta není nová. On sám s tím má svou zkušenost. Ano, příště mu již nebude stát v cestě Klaus, ale může tam být Švejnar, nebo někdo jiný. Vzhledem k věku je to jeho asi poslední příležitost. Také by se vyplnilo proroctví, že této zemi budou vládnout hoši z PROGNOSŤÁKU. Pak by mohl přijít na řadu oprášený Dlouhý, nebo dokonce Ransdorf...

ČSSD sází na burany ?

3. června 2008 v 15:19 | Koutný
ČSSD sází na burany ?
ČSSD vede v současné době v prefenčních hlasech nad ODS asi o 6 %. Každý soudný člověk ví, že se tak stalo hlavně po šoku národa, jenž se dostavil po zavádění nepopulárních reforem, které chudým berou a bohatým přidávají. To jsou nyní fakta jasná každému voliči. Lze říci, že nejsilnější opoziční straně by zcela stačilo jen čekat, jaké další protilidové kroky vláda M. Topolánka udělá a jak se dále prohloubí odpor veřejnosti proti ní. Stačilo by jen občas udělat sesumarizování těchto chyb, znovu přislíbit, že po vyhraných volbách ČSSD zruší daňovou DEFORMU, zruší poplatky u lékařůa v lékárnách a zruší smlouvu s USA o radaru, pokud tato nyní projde parlamentem.
Nicméně právě jsme byli svědky něčeho naprosto trapného. Lídři ČSSD se navlékli do hokejových dresů, vymysleli přiblblé slogany a pózují před kamerami. ODS si může mnout ruce, protože taková akce slušné voliče zcela jistě odradí.
Můžeme se ptát, koho taková blbost vůbec napadla. Obávám se, že je to opět rukopis ZELENÉHO MOZKU Tvrdíka. Tento člověk je prý ekonom, jako ministr národní obrany však nedokázal udělat pořádek v armádních financích, naopak umožnil další zbytečné vyhazování peněz. Zásadně překračoval své kompetence a servilněUSA sliboval účast našich jednotek, kdykoliv si tento VELKÝ BRATR vzpomenul, aniž by to dopředu měl schváleno českým parlamentem. Ne ODS, ale právě tento LUMEN zahájil jednání o americkém radaru v ČR. Totálně vybuchl, když dostal dvě"TRAFIKY" napřed jako šéf Českých aerolinií a později V Aeru. Je to on, kdo dělal šéfa týmu zajišťující taktiku ČSSD před parlamentními volbami a je proto hlavním viníkem volebního neúspěchu. Při volbě presidenta jako "Lobista se zasloužil o to, že váhající senátor po jeho intervenci byl znechucený natolik, že prohlásil : raději bude volit Klause".
Pan Paroubek asi dosud nepochopil, koho to ve svém týmu má. Možná, že to nechápe ani sám pan Tvrdík. Ony ty zelené mozky "myslí" jinak. Tak se mu to tedy pokusím říci řečí vojenskou, jak by to asi řekl jeden staršina v době mého vojančení ve Zvoleni. :
"Preboha toho somára tam nepůšťajte, ten to všetko pojebe !"