Únor 2008

Kuhandl a politika

12. února 2008 v 13:38 | Koutný
Kuhandl = legální politické jednání
Někteří novináři odsuzovali dohodu mezi ODS a lidovci, kteří za příslib restituce pro církve ve finanční částce 300 000 000 000 Kč slíbili volit Václava Klause. Jiní novináři a politici nám však vysvětlili, že toto je naprosto legální politické vyjednávání.
Nyní po první volbě je zde nabídka KSČM, že podpoří volbu Jana Švejnara a chtějí za to buď REFERENDUM (ve kterém by se potvrdilo, že 70% občanů odmítá americký radar v ČR), nebo když ODS toto zablokuje, tak dohodu, že ve sněmovně společnými hlasy KSČM, ČSSD a SZ takovouto smlouvu o radaru s USA odmítnou (to by šlo, měli by dohromady 104 hlasy). Pravicoví novináři bijí na poplach a zdá se, že ani předseda SZ není tomuto nakloněn, zatím s komunisty nejednal.
Proč najednou takové pohoršení ? Vždyť je to naprosto legální nabídka na politickou dohodu.
Takováto dohoda by navíc byla dle přání drtivé většiny občanů této země. Koho ti naši politici vlastně zastupují ? Demokracie je prý vláda lidu. Většina tj. 70% našich občanů radar odmítá.
K návrhu zákona o finanční restituci v částce 300 miliard Kč zatím žádný průzkum veřejného mínění nebyl proveden, ale mám za to, že by tuto formu odmítl podobný počet občanů. Znovu se musím ptát : koho zastupujete páni poslanci a senátoři ? Ne-li nás občany, pak tedy tam nemáte co dělat !
P.S. Za totáče jsem komunisty nemohl ani cítit. Nikdy jsem v žádné partaji nebyl. Na vojně jsem odmítl spolupráci s kontrarozvědkou, to se dostalo do mých papírů i do civilu a bylo brzdou kariérního růstu. Přesto jsem se vypracoval na zmocněnce generálního ředitele CHREPOS pro jaderný program. Generální ředitel Štroner musel na KV KSČ zdůvodňovat, jak to že na takovém postu má nestraníka. Byl to frajer nepodělal se, mne nevyhodil, naopak těm soudruhům řekl : "Dejte mi straníka, který problému rozumí a je ochoten to za ty peníze také dělat a já ho hned přijmu !" Ano, byli tam i slušní lidé. Pak odešel do důchodu, přišel nový - zeťák od Mamuly NOGA. Ten mne ubezpečoval, že žádná delimitace na GŘ se mne netýká protože jsem nepostradatelný. Stačilo však abych po oficiálním programu porady generálních ředitelů neopatrně vysvětlil na co je odsíření, co budeme dělat s kyselinou sírovou a hlavně se získaným uranem, pár snaživců z ministerstva hned telefonem žalovalo a já byl po příjezdu do Brna na hodinu propuštěn. Bylo to rok před listopadem 89. Pak jsem mohl dělat disidenta, neměl jsem na to povahu, vždy jsem se živil poctivou prací, proto jsem nabídku - stejně jako funkci v OF odmítl. Přišel za mnou mladý aktivista od lidovců a nabízel členství v jeho partaji, když jsem i jeho odmítl tak mi řekl. Pokud nyní do politiky neřijdou slušní lidé, tak to zase obsadí samí hajzlové. A měl pravdu.
Dnes, když sleduji jak která partaj ve sněmovně hlasuje, tak s hrůzou zjišťuji, že jediná partaj, která má podobné názory na problémy jako já je KSČM. Pokud by ti lidé změnili název partaje a líbivěji deklarovali svou demokratičnost, tak již dávno mohli být ve vládě, stejně jako v Polsku, či jiných východoevropských státech.

Darmožroti

12. února 2008 v 13:11 | Koutný
Televizní přenosy z volby presidenta ukázaly národu jaké máme zákonodárce. Nejedná se jen o onu volbu. Podobné šaškárny na stejně "vysoké úrovni" se dějí i při schvalování zákonů. Proto ty naše zákony a PRÁVNÍ JISTOTA jsou tak ubohé, jaké jsou. Sedí-li ve sněmovně většina hlupáků, pak to nemuseli dávat takovým uoufalý způsobem najevo. Stačilo vzít právní řád SRN a z němčiny to přeložit do češtiny. Pár nutných odchylek by se snadno vyřešilo a měli bychom zde pořádek. Ovšem pak by nebyl žádný prostor pro různé mafie, které svým lobingem u poslanců mají pojištěno, aby zákony sloužily jim a ne slušným občanům. Právě jsem v TV viděl pořad o MAFII Exekutorů. Natočit podobný pořad o narkomafii by asi bylo životu nebezpečné. Mafie výrobců tabákových výrobků si jistě zajistí aby nový zákon byl zcela bezzubý, pomáhá jí v tom i pan president Klaus...
Ta toto téma jsem před sedmi roky vedl diskuzi se svým známým. Od té doby se, mimo post na hradě, prakticky u nás nic nezměnilo a tak text dopisu mohu beze změny použít i pro současnou situaci :
Ve svých dopisech opakovaně litujete toho, že český národ za více jak l0 let si nedokázal vybrat správné politické představitele. Ano na jedné straně jsme asi národem ovcí, ale na druhé straně se nabízí otázka z čeho si mohl vybírat ?!
Partaje si obsadili lidé, kteří by se v občanském životě sotva pořádně uživili. V politice vidí snadný způsob k obohacení sebe a svých rodin. Bohužel, ani žádné hradní iniciativy jako DĚKUJEME ODEJDĚTE nemohou mít šanci na úspěch, protože národ již pochopil o co politikům u nás jde a pochopitelně jim nevěří. Účast v příštích volbách bude nízká. Zásadní změnu může přinést pouze nová strana s jasným programem sloužit národu a ne se na politice přiživovat. Povedu si představit program takové strany, který by získal voliče a při správné propagaci by mohl vyhrát volby :
1. Jasně říci, že v případě vyhraných voleb bude zrušen senát. Ten že je naprosto zbytečnou zátěží státní pokladny.
2. Počet poslanců sníží na polovinu. Ano poslanecká sněmovna se 100 poslanci může stejně dobře dělat zákony, jako ta se 200, ale půjde jí to rychleji a bude to stát polovinu peněz. Snížit počty státních úředníků, začít 3000 Vodičkových byrokratů...
3. Poslanec bude mít plat 100 000 kč, ale již nic víc. Z těchto peněz si bude vše platit,včetně benzínu do svého auta. Potřebuje-li asistenta, nechť si jej zaplatí. Potřebuje- li kancelář, ať si ji pronajme, ale nic víc na ni nedostane. Odpadnou problémy se zaměstnáváním rodinných příslušníků a jiné nešvary. Imunita se bude týkat jen projevů v poslanecké sněmovně.
4. Uzákonit možnost vyhlášení referenda na všechny zásadní rozhodnutí a změny ve státě.
5. Přímá volba presidenta.
6. Potrestání nejen zločinů komunismu, včetně vlastizrady (21. srpen 68), ale i polistopadové zločiny a vlastizradu (pronájem kaolinových dolů na 200 let atd.) Když Izrael dokázal najít, unést, odsoudit a potrestat Eichmana, tak ČR musí umět totéž s Koženým, Salzmanem a dalšími.
7. Otevřeně prohlásit kuponovou privatizaci a tzv. Českou cestu privatizace za podvod na národu . Prověřit, zda byla v souladu s tehdy platnými zákony, pokud ne potrestat její autory, pokud ano, tak alespoň národ varovat před takovýmito vůdci a jasně označit viníky současného stavu.
8. Naprostou rovnost všech národností. Zákaz rasové diskriminace i té obrácené ! Práva i povinnosti pro všechny stejné a ne, aby úřednice se lekla řvoucí Cikánky a dala jí podporu bez potřebných dokladů, často i proti zákonu a slušného Čecha si vymýšlela různé šikany...
9. Nepodmíněné tresty za jakékoliv držení tvrdých drog. Legalizace marihuany.
Zatím je to naopak : študačka si vypěstuje čtyři stonky konopí pro vlastní potřebu a je odsouzena na 18 měsíců nepodmíněně. Učitelka dodává heroin svým žákům a dostane podmínku. Někteří naši soudci zajišťují velké zisky drogové mafii a likvidují její amatérskou konkurenci. Takové soudce je třeba doživotně obdařit zákazem výkonu povolání a potrestat několikaletým žalářem !
10. Ministerstvo zahraničí přestane předstírat, že dělá světovou politiku (zatím se tváří, že zajišťuje, aby slunce zapadalo na západě - čtyřicet let před tím , aby vycházelo na východě) a konečně se začne starat o optimální podmínky exportu našeho zboží do zahraničí.
Ano, pouze tehdy, když budou občané přesvědčeni, že nová strana je pro lidi, pro tento národ a ne pro koryta dalších darmožroutů, tak jí dají své hlasy. Nová strana SPL (strana pro lidi) se musí obejít na vedoucích postech bez politiků předchozích období. Tato strana musí dostat prostor v TV a při tom musí počítat s velkou nenávistí politiků ostatních partají, protože ti se budou cítit ohroženi. Musí také zamezit tomu aby do ní nalezli synáčkové současných politiků a stejné rodinné klany se opět udržely u vesla.
Obávám se, že současné struktury se pevně zakopaly na svých pozicích. Je zde OSMIČKOVÝ ROK a ty bývají pro náš národ roky změn a revolucí. Možná, že trpělivost národa již dozná svých hranic. Se současnou garniturou darmožroutů by snad pohnout takových 200 000 lidí na Václavském náměstí. Je otázkou, jak by to pak bylo s právem shromažďovacím a svobodou projevu. Možná hůře než tehdy 21. listopadu 1989. Jde přece o koryta !

President za 300 miliard - slíbených

11. února 2008 v 10:32 | Koutný
Naše občany často přepvapuje, jak vysoké finanční částky na svou kampaň věnují kandidáti na amerického presidenta. Jedná se často i o miliony dolarů. Nyní se ukázalo, že i malá Česká republika může velkou Ameriku překonat. Kam se hrabou nějací Američané na Václava Klause !
Volbě presidenta předcházelo jednání ODS s lidovci a příslib, že když tito dají své hlasy současnému presidentovi Klausovi, tak ODS prosadí zákon o restituci církvím v takové formě, že se bude jednat především o finanční náhradu 300 miliard postupně státem vyplácenou za bývalý církevní majetek. Zástupci katolické církve ještě vše vylepšili požadavkem na vysoké úroky.
Tak tedy pokud ODS dodrží slovo a zákon v této podobě projde, pak to bude nejdražší volební kampaň na světě. Zajímavé je, že ji nebude platit kandidát, ani jeho sponzoři, ale jak již bývá v této zemi zvykem, vše zaplatí občané, ať již se jim to líbí, nebo ne.
Ovšem celá věc má velký háček, či spíše hned několik háčků :
1. I ve vlastní ODS je dost lidí, kteří s takovouto formou restituce nesouhlasí a v tajné volbě se asi najdou poslanci ODS, kteří návrh takového zákona nepodpoří. Ale to ODS již nebude vadit, Václav Klaus bude opět presidentem a lidovci měli smůlu...
2. Pokud takový návrh zákona bude schválen, pak je zde velké riziko, že po dalšich volbách bude u moci vláda pod vedením vítězné ČSSD a ta prohlašuje, že takový zákon neprodleně zruší.
Co poradit chudákům lidoveckým poslancům a senátorům ? Inu řiďte se vlastním svědomím a ne planými sliby. Ono ne nadarmo se říká : Janku nechoď s pány na led !

Jak volíme presidenta ?

6. února 2008 v 15:51 | Koutný
Nejlepší odpověď dá historie. Pokusím se být stručný :
TGM - president osvoboditel, tak býval titulován v učebnicích. Jaká byla cesta synka panského kočího až na hrad ? Složitá a nelehká. Původně se učil kovářem. Pak studium na gymnáziu a na univerzitě, sňatek s Američankou (koleginí ze studia a z rodiny dědičně poznamenané). Velmi rychlá kariéra na Karlově univerzitě, tehdy spolu s Nejedlým jeden z nejmladších profesorů. Angažování se v odhalení podvržrných rukopisů rozpoutalo v národě vášně, ještě negativnější reakce pak byly na jeho obhajobu židovského muže obviněného z rituální vraždy.
Jeho předválečná politická kariéra vyvrcholila zvolením poslancem Říšského sněmu, kdy přísahal věrnost císaři, jeho rodině a také nedělitelnosti území Rakousko-Uherska.
V průběhu První světové války se natolik angažoval za vytvoření samostatného českého státu, že byl v nepřítomnosti odsouzen k tresu smrti. Se svými spolupracovníky, především pak Benešem a Štefánikem lobovali u představitelů spojenců za samostatný český stát. Mocnosti z prvu této myšlence příliš nebyly nakloněny, později si spočítali, že by se mohli zbavit ekonomicky silné konkurence ve střední Evropě a po tom, co Československé legie v Rusku ukázali svoji vysokou bojeschopnost, bylo o vzniku ČSR prakticky rozhodnuto.
Je třeba říci, že Masaryk měl v kulturním světě vysoký kredit, ale ty správné dvéře do důležitých salonů ve Francii mu otevíral Štefánik. Ten byl považován za milou osobu, která je všude vítána. Jeho kariéra ve Francouzké armádě byla závratná a vyvrcholila propůjčením generálské hodnosti pro jeho misi na Balkáně.
Nicméně je třeba přiznat pravdu, že podle zákona byl Masaryk vlastizrádce, který způsobil rozpad Rakousko-Uherska. Jeho činnost bylo v naprostém rozporu se složenou přísahou ! Po pravdě řečeno nebyl sám. Když selhaly veškeré pokusy císaře Karla o obnovení Rakousko-Uherska, měl tento v sobě takovou noblesu, že všen vlastizrádcům v nástupnických státech dal generální pardon, zbavil je přísahy a tito přestali být po formální stránce vlastizrádci - stali se národními hrdiny. Takováto noblesa naproto chyběla Václavu Havlovi při rozdělení Československa a tento naopak sám ze sebe, Klause a Mečiara udělal doživotními vlastizrádci (inu co bychom chtěli po kulisákovi).
Masaryk měl velmi vyvinuté sociální cítění (viz jeho literární dílo), které uplatnil ve své funkci v nové republice. Pozemková reforma, rozdělení půdy velkostatků, zrušení šlechtických titulů atd. (Pozor, dosud nebyl zrušen jím podepsaný zákon o zákazu používání šlechtických titulů, takže v TV používané kníže Schw... mohou být žalovány a trestány dle dosud platného zákona !).
Protože Štefánik se zdržoval mimo území ČSR bylo zvolení Masaryka presidentem více. méně samozřejmostí. Štefánik se mezitím zasnoubil s jistou šlechtičnou v Itálii, což se asi moc nelíbilo Francouzům. Když se Štefánik v r. 1919 vracel letecky domů (třímotorovým letounem Caproni), tak se v Bratislavě střílelo. Většina Slováků je přesvědčena, že letoun byl sestřelen. Pro Štefánika v nové ČSR nebylo odpovídající místo, presidentem byl Masaryk, Štefánik sice měl slíbeno být ministrem války, ale i tento post již byl obsazen. Politikům a nejen českým se docela hodilo, že "se zabil".
Z presidenta osvoboditele se postupem let stával Tatíček Masaryk, přesně tak, jako za Rakouska oblíbený kult stařičkého mocnáře... Poslední roky jeho vlády byly jako nadstavovaná kaše. Naprosto vyčerpaný nemocný člověk nakonec přece jen abdikoval a dokonce dokázal prosadit za svého nástupce Beneše.

Edward Beneš- president budovatel (tak jsme to měli v učebnicích) byl za První světové války blízkým spolupracovníkem Masaryka. Jeho počátky politické kariéry nejsou zcela objasněny, především je záhadou, jak je možné, že takovému zapálenému vlastenci šel na svadbu za svědka pražský policejní ředitel !
Po válce v nové republice pak dělal ministra zahraničí. Po abdikaci Masaryka i přes počáteční odpor některých politiků a po intervenci Masaryka byl zvolen presidentem. Jeho postoje byly vždy silně protiněmecké a bezmezně věřil smlouvám s Francií a Anglií, což se mu stalo osudný v době Mnichova.
Jeho podpis Mnichovské dohody s odstoupením Sudet III. Říši byl naprosto protiústavním aktem a není možné jej hodnotit jinak než vlastizradu. Tak to cítil i můj otec, když se slzami v očích po nadšené mobilizaci musel s ostatními hluboce pokořen odevzdat zbraně a jít domů. I bez zrádné Anglie s Francií jsme se měli bránit. Byla zde nabídnuta vojenská pomoc SSSR, Stalin přislíbil pomoc i bez spoluúčasti dalších mocností. Německo v r. 1938 ještě nebylo tak silné, aby si trouflo jít do konfliktu, pokud bychom nabídku Stalina přijali.
Pozdější abdikace, předání úřadu Háchovi, pak bylo dovršením zrady. Napřed z Londýna Háchu chválil, pak ho nazval kolaborantem. Jeho činnost v Anglii za války byla poněkud rozporuplná, na jedné straně se zasloužil o exilovou vládu a zastřešoval velmi úspěšnou činnost našich vojáků, především letců v Anglii. Velice usiloval o vznik samostatných československých jednotek ( jejich výzbroj a výstroj jsme pak po válce museli zaplatit ve zlatě uloupeného z našeho národního pokladu - i to je forma vděku Anglie za to, že naši stihači ji pomohli zachránit v Bitvě o Británii). Velmi problematická byla jeho aktivita v organizování atentátu na Heidricha. Ano, naši politici v Angli se zviditelnili, ovšem za cenu krutého vraždění nevinných občanů v protektorátu. Podobně neslavně lze hodnotit předčasně vyvolané Slovenské národní povstání.
Již za války začal spolupracovat s československým odbojem vedeným z Moskvy. Poznamenaný Mnichovskou zradou bývalých spojenců Anglie a Francie hledal nového, spolehlivějšího spojence - Stalina. Po válce celkem logicky se znovu stal presidentem a opět naprosto selhal při referendu a následném odstoupení Podkarpatské Rusi SSSR. Později těžce nemocný ještě neodstoupil, ale potřetí naprosto zklamal v době Únorového puče. Edward Beneš se zasloužil o stát (tak rozhodli naši poslanci)... Já osobně, když slyším záznam jeho skřehotavého hlasu, tak si říkám, proboha, jak takového skřeta mohli udělat presidentem a lid prý ho miloval !!!

Hácha - Hitlerův brácha...tak se to za Protektorátu říkalo. Ale, co ten chudák Hácha mohl dělat v situaci do které naši zem dovedl Beneš ? Bývalý ústavní soudce se ani za Masaryka netajil názorem, že rozpad Rakousko-Uherska byla chyba ( a měl asi pravdu, dnes bychom byli dál, nemuseli do nějaké EU, už by to tu dávno bylo). Hitler využil Tisa a nemocného Háchu (měl srdeční kolaps) přitlačil ke zdi, ten pak podepsa Protektorát. Nic prý Němcům nedal zadarmo...Beneš jej za jeho taktiku z Londýna napřed velmi chválil, po atentátu na Heidricha již však kličkovat nebylo možné. Obětovaný člověk, jinak se to dá těžko říci.

První dělnický president Klement Gottwald, si jako dítě zažil bídu nemanželského dítěte děvečky na statku. Pak se vyučil truhlářem v Rousínově. Brzy pochopil, že sociální demokratické strany v Evropě jsou sice nejsilnější, mají krásná hesla o jednotě proletariátu, ale když přijde na věc a císař pán zavelí, tak jako jeden muž na vše zapomenou a jdou na válečná jatka za císaře pána a jeho rodinu. Bolševická revoluce v Rusku a zbabělá politika Tusarovy vlády, předáni moci úřednické vládě, to byly poslední kapky vedoucí k rozkolu v sociálně demokradické straně a vzniku KSČ. Gottwald se postavil do čela této strany a tvrdě prosazoval linii diktovanou z Moskvy Stalinem. V době Mnichova prohlásil v parlamentě : Bosí Habešané bojují za svou svobodu a my kapitulujem !
Za války byl v Moskvě, po válce se nejprve stal ministerským předsedou. V únoru 1948 pak velmi obratně dokázal využít odstoupení pravicových ministrů k uchopení moci levicí a po abdikaci Beneše byl zvolen presidentem. Byl naprosto poslušným vykonavatelem Stalinových pogromů a má podíl na politických vraždách i z řad svých vlastních partajních příslušníků. V roce 1953 odejel na Stalinův pohřeb, tam jako i jiní diktátorovi pohrobci onemocněl a brzy zemřel. (Jára Kohout ze Svobodné Evropy tehdy kokrhal : Komunističtí pohlaváři nejezděte do Moskvy, je tam nezdravé podnebí a tamní lékaři mají výborné metody na léčení stranických úchylek).

Antonín Zápotocký, ještě za Rakouska člen a poslanec za Sociální demokracii, známý jako Ušaté torpédo se proslavil sloganem : "Nebojte se ručičky vy nikdy pracovatnebudete! " Po První světové válce se angažoval hlavně v odborech, později vstoupil do KSČ, za války byl Němci vězněn v koncentračním táboře. Také se proslavil svým proslovem do rádia v předvečer měnové reformy : "Naše měna je pevná, je podložena vaší prací soudruzi." Jinak to byl asi dost inteligentní člověk, napsal několik knih a divadelních her. Nepotřeboval si zašpinit ruce jako Gottwald.

Ke všemu ochotný Antonín Novotný, tak se to tehdy říkalo. Typický partajní aparátník, za války byl rovněž vězněn v koncentráku a spoluvězni o něm mluvili v dobrém. Měl štěstí, že se na vrchol kariéry dostal v době poměrné prosperity (viz úspěch ČR na Expu v Bruselu). I když se jednalo o kryptokomunistu, tak nový pán z Moskvy Chruščov o něm mluvil jako o velkém synovi československého lidu. V roce 1968 neunesl tíhu nových událostí, Pražské jaro jej asi dost zaskočilo, nedal pokyn k tvrdému zásahu proti demokratizaci a nakonec abdikoval.

Hrdina z obou světových válek Ludvík Svoboda. Ano, byl to člověk pevného charakteru, který se proslavil již při bojích v ruských légiích. Typický voják sloužící ze všech sil své zemi. Po Mnichově neváhal ani okamžik a vědom si represárií, které Němci budou uplatňovat na jeho rodině, odešel do Polska, tam organizoval naše vojáky, piloti pak jeli do Francie, pěšáky sám odvedl do SSSR. Velitel československých jednotek v SSSR, účastník všech bitev včetně Dukly. Po válce jako armádní generál, v únoru 1948 řekl Benešovi, že Armáda jde s lidem (věřil v ústavní postup Gottwalda po demisi pravicových ministrů). Nicméně ani tato "zásluha" jej nezachránila před čistkami v armádě. Nékolik let pak dělal účetního v JZD na rodné Vysočině. Teprve po zásahu Chruščova se mohl vrátit do armády a po abdikaci Novotného v r. 1968 byl zvolen presidentem. Po 21. srpnu 1968 se nepodvolil sovětskému nátlaku na ustavení Dělnicko-rolnické vlády a nakonec dovezl internovaného Dubčeka z Moskvy domů. Pokročilý věk a otřesné posprnové období NORMALIZACE se podepsalo na jeho zdravotním stavu. Nakonec více mrtvý než živý musel předat úřad novému muži.

Gusáv Husák - Slovák v Prahe. Byl dlouhodobě znám jako výrazný nacionalista. Zúčastnil se SNP a po jeho potlačení se do konce války skrýval v Bratislavě. Ještě za Novotného byl jako politický vězeň arestován v Leopoldově. Narozdíl od jiných komunistů se Husák nikdy k ničemu nepřiznal, cvičil a pracoval na udržení tělesné i duševní kondice. V roce 1968 se napřed silně angažoval v Pražském jaru. Po srpnu pak rychle pochopil nvou situaci, přehodil kormidlo z prava do leva a nabídl své služby Brežněvovi. Napřed blábolil o Polednové politice, nikdy jsem nevěděl od kterého poledne to vlastně počítá. Pak si nasypal popel na hlavu, že i on byl pomýlený a naplno zahájil program normalizace. Po pravdě řečeno, všechny hony na čarodějnice již měly rozměr 20. století, nikdo nepřišel o život, pouze o dobré zaměstnání...Z počátku dokonce ta normalizace byla zaplacena dobrými zakázkami pro náš průmysl a jistou prosperitou. Národ dostal najíst a s plnou pusou neremcal. Nastolil tzv. Guláš komunismus. Listopad 1989 jej zastihl stále ještě ve funkci presidenta, ale již jen jako přežívající trosku, jeho abdikace byla asi i pro něj vysvobozením.

Václav Havel - kulisák presidentem. Byl známý více v zahraničí jako představitel disentu, než u nás doma. Masivní mediální kampaň ve stylu výroby hvězdy show bussinesu i když tato neumí zpívat, udělala z tohoto ráčkujícího muže "známého dramatika" a horkého kandidáta na presidenta. Neměl to však lehké, byl zde ve hře hrdina Pražského jara Alexander Dubček a ten byl mezi lidmi mnohem populárnější. Ovšem Havlova parta Dubčeka šikovně vymanévrovala a pro formu jako protikandidáta postavila dalšího osmašedesátníka Císaře. Televizní projev Císaře měl státnickou formu, ale zároň byl oficiálním odstoupením ve prospěch Havla. Havlův projev pak byl jedním z nekonečných krasoblábolů, které jsme pak museli poslouchat po mnoho únavných let. Zajímavé bylo, že ani náhodou naše politiky nenapadlo, že na funkci presidenta konečně svobodného Československa by se lépe hodil někdo, kdo za tu svobodu opravdu bojoval a má mezinárodní kredit, uvedu například pilota generála Františka Faitla, hrdinu z bojů ve Francii, z Bitvy o Británii, ze Sovětského Svazu, ze Slovenského národního povstání i z osvobozovacích bojů o Ostravu. Tento muž je nositelem mnoha nejvyšších Českokoslovenských, Francouzkých, Britských, Amerických i Sovětských vyznamenání. Není to jen voják, je to také spisovatel a domluvil se, česky, německy, francouzky, anglicky, částečně i španělsky a maďarsky. Asi na funkci presidenta Československa se pan generál nehodil, měl naprosto čistý štít, nikomu nebyl zavázán a nemusel se za nic stydět.
Proto byl vybrán bývalý milionářský synek, z rodiny, která prodala Lucernu Němcúm, kde se scházely špičky gestapa a chovali malého Vašíka na klíně. Člověk disiden, který však byl také evidován jako spolupracovník STB a jehož záznamy byly ještě v prosinci 89 páleny kdesi u Plzně. Asi se již počítalo s Česko-Německou deklarací a generál Faitl by ji jistě v současné podobě nepodepsal !
Pominu hlubší rozbor hloupostí a přehmatů pana presidenta Havla. Na jeho první amnestii s hrůzou vzpomínáme dodnes. Benzín opravdu již nemáme ha 8 Kčs (když náklady činí jen 90 haléřů, jak řekl tehdy ve Slovnaftu), ale za pořádných 31 Kč. Kupodivu tu armádu nezrušil i když nechápal proč někdo má pochodovat od nikud nikam. Při jednom z prvních mítinků na plném náměstí byl mezi účastníky jeden Čecho-Američan, jeho manželka vše komentovala : vždyť je to pustá demagogie, významný člen Havlova týmu jí řekl : "To je věc taktiky, Vašek lidem řekne to, co oni chtějí slyšet a my si pak uděláme to, co budeme chtít". Také asi záměrně provokoval Slováky a tak urychlil rozdělení společného státu na dva nové subjekty. Celé to nezvládl po formální stránce a tak sebe a své spoluhráče Klause a Mečiara udělal vlastizrádci. Abdikoval bez toho, aby sebe a své ministry zbavil přísahy na zachování celistvosti ČSR. Nicméně byl natolik koryta chtivý, že i přes své zdravotní problémy se stal presidentem ČR. Snad by bylo dobré připomenout, že historie se často opakuje : Dubček dopadl podobně, jako kdysi Štefánik !!!
Václav Klaus - nezná špinavé peníze a za vše za něj vyřeší neviditelá ruka trhu. Jeho volba byla úspěšná díky podrazu některých sociálních demokratů a dokonce i komunistů.Vždy si hrál na velkého ekonoma a bankéře, i když za přepážkou v bance nikdy nestál. Asi by stála za bližší studium otázka, co umožnilo jeho stáž v USA, bylo to jen členství v ÚVKSČ otce jeho manželky, nebo i něco více ? Hned ještě v roce 89 před Vánocemi se proslavil apelem na národ, aby lidé nebláznili s těmi frontami před bankami, že přece ty rakouské schillinky dostanou po novém roce ve stejném kurzu jako před Vánocemi. Ouha, po Novém roce však díky němu byly za dvojnásobek. Stejný trik, jaký použil Zápotocký před měnovou reformou v r. 1953. Akceptováním veksláckého kurzu 35 Kčs/USD se stal doživotním králem veksláků. Ovšem vrcholem byla jeho kupónová privatizace, kterou zachraňoval Viktor Kožený. Podivné praktiky s mrtvými sponzory ODS a tzv. Sarajevský atentát jej přinutili předat na čas post předsedy vlády Tošovskému. Aféra s tzv. Švýcarským kontem hrozila se vyvinout v obrovský skandál. Předseda ČSSD Zeman před volbami sliboval, že potrestá všechny tuneláře a pošle je před soud. Národ by mělo zajímat kam se poděly miliardové provize za řídící systém a palivo pro JE Temelín (media o tom mlčela, pouze MF Dnes problém zveřejnila a to jen proto, že mají německého majitele a byla poškozena německá firma Siemens. Ovšem po volbách bylo vítězství ČSSD natolik nevýrazné, že díky obstrukcím lidovců nebyla schopna sestavit většinovou vládu. Nakonec zde byl kuhandl CSSD s ODS tzv. OPOZIČNÍ SMLOUVA, která tolerovala menšinovou vládu ČSSD a nebylo to zadarmo ! Žádné soudy a tresty tunelářům se nekonaly. ČSSD dostala Lidový dům a natekly do ní provize za řídící systém JETE. Václav Klaus prosadil privatizaci bez potřebného právního řádu, je proto spoluzodpovědný za všechny podvody a tunelování, které pak následovalo. Zavedené praktiky pak "uspěšně rozvíjí" jeho následovníci v ODS.
Pro Václava Klause je typická arogantnost, neochota odpovídat na otázky, které se mu nehodí do progranu, nebo jsou mu nějak nepříjemné, podstrkování soupeřům své "neomylné myšlenky" zabalené do neprodejných knih. Docela komická je jeho pozice vrchního klimatologa planety. Nelze mu však upřít pracovitost a velkou inteligenci, nechybí mu i jistá noblesa. Tím spíš se však člověk diví, jak takový člověk může spolupracovat s premiérem Topolánkem. Z počátku bylo vidět jak jím opovrhuje, později zjistil, že se vzájemně potřebují a nyní tvrdě spolupracují.

Jak tedy volíme presidenta ? No přece nijak ! Presidenta volí poslanci a senátoři, my občané do toho nemáme co mluvit !!!
Představte si, že my občané po prvním neúspěšném kole volby se sjednotíme, získáme potřebný počet podpisů a budeme požadovat, aby novým kandidátem by Miroslav Zikmund, po celém světě známý cestovatel, spisovatel, člověk znalý devíti jazyků, komerční inženýr s přehledem o celém světě. I když nás bude 9 milonů, tak nám to bude prd platné - a o tom je ta naše demokracie !!!





A bude nová značka

5. února 2008 v 14:49 | Koutný
Loby výrobců pneumatik napřed v TV silně masírovala řidiče aby jezdily na zimních pneumatikách, nyní již přitvrdila, zalobovala u ministerstva dopravy a poslanců (něco to stálo), takže máme novou značku, přikazující zimní pneumatiky, na světě. Zbývá maličkost - schválení parlamentem. Zvýší se tím bezpečnost na našich silnicích ? Dovolím si o tom pochybovat ! Nějaký blbec si koupí zimní pneumatiky a bude pak jezdit jako blázen, pak se podiví, když bude bourat !
Dovolte mi abych napsal pár řádek z vlastní zkušenosti . Autem jsem začal jezdit v roce 1985, hned první zima byla se sněhem a náledím. V autoškole nám říkali, že nastane-li smyk, pak je třeba nebrzdit, nepřidávat plyn a vyšlápnout spojku. Praxe pak ukázala, že je to naprostá blbost. Po vyšlápnutí spojky řidič škody 120L nestačí rychle měnit směr točení volantem, aby kontroval již tak přetáčivé auto. Naopak, lepší je když kola zůstanou v záběru. Jednou jsem dostal smyk na zledovatělé vozovce, když mi z boční vedlejší ulice vjel do cesty jiný řidič, rychlejší pohyb volantem a již se to smýkalo, protože kola byla v záběru, tak jsem to vyrovnal, ale bylo to v levé polovině vozovky a proti mně jelo auto, snaha dostat se na svou polovinu se podařila, ale jen za cenu dalšího smyku a to již jsem se sunul bokem na dvojitý sloup elektrického vedení v zatáčce silnice. V zoufalství jsem silně šlápl na brzdu, auto cuklo zadkem, ještě více se přetočilo a zůstalo stát zadkem asi 20 cm od toho sloupu (kola se chytla na štěrku krajnice).
Jiný případ : byli jsme na lyžích v Jeseníkách. V sobotu slunečno, paráda, nocleh jsme sehnali v Bělé pod Červenohorským sedlem. V noci pršelo a pak ráno začal ve výše položených oblastech padat sníh. Vyjeli jseme tedy za děště a během stoupání směrem na Vidlí stále přibývala vrstva sněhu na vozovce, na hřebenu to již bylo asi 15 cm. Jízda vyžadovala maximální pozornost, měl jsem na své Felicii letní pneumatiky se solidním, nesjetých dezénem (měly najeto 15 000 km). Cestou dolů to šlo, ale druhý hřeben prudce do kopce před Karlovou Studánkou byl již o hubu, 20 cm sněhu, několik aut včetně starších škodovek se zadním náhonem stálo, nebo se obracely a sjížděly dolů. Bylo mi jasné, že nesmím zastavit, jinak se již nerozjedu, nesměl jsem prudce zatočit ani zabrzdit. Pak jsem v serpentíně potkal protijedoucí terénní vůz, který se sunul prostředkem vozovky. Situace byla o to horší, že jsem v té chvíli téměř neviděl přes čelní sklo a spolujezdkyně mi hadrem utírala čelní sklo, ona neměla problémy, před ní se sklo nemlžilo. Podařilo se a my jsme si vyhnuli, cesta dolů do Karlovy Studánky a na hvězdu již byla snadnější. Odpoledne celou cestu až do Olomouce se problém s zarosováním čelního skla opakoval.
Mohu tedy z vlastní zkušenosti říci, že na dobrých letních pneumatikách se při vyšší opatrnosti dá jezdit i na sněhu (já nikdy jiné neměl a žádnou nehodu jsem nikdy nezavinil), v těch Jeseníkách řidičům nepomohly ani zimní pneumatiky, tam bylo zapotřebí namontovat řetězy !
Rozhodně větší nebezpečí než z letních pneumatik vidím ze zamlženého čelního skla před řidičem, což je problém všech škodovek, co znám. Protože se jedná o velkou fabriku, která si může kohokoliv zkorumpovat, tak se s problémem 25 let nic nedělá !!!
í